پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شاهین

خودرو شاهین با استانداردهای 85گانه تولید و به بازار عرضه می‌شود

خودروی شاهین، اولین محصول گروه خودروسازی سایپا است که از ابتدای مردادماه با استانداردهای ۸۵گانه تولید می‌شود و این مهم با حفظ تیراژ تولید صورت گرفته است.

فاطمه علی اصغری
پنجشنبه - ۲۶ مرداد ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو به نقل از سایپانیوز،‌ شورای عالی استاندارد به جهت تحریم‌های ظالمانه‌ای که صنعت خودرو از سال 1397 با آن روبرو شد، مصوب کرد که 9 استاندارد خودرو (از استانداردهای 85 گانه)‌ تعلیق شود اما با فعالیت دولت سیزدهم و احیای روابط خارجی،‌ سازمان ملی استاندارد ایران و وزارت صمت، ‌تصمیم گرفتند که استانداردهای تعلیق شده اجرایی شود. از اینرو با ابلاغ سازمان ملی استاندارد ایران مبنی بر تجهیز تمام خودروهای تولیدی شرکت‌های خودروساز به استانداردهای ۸۵گانه، گروه سایپا از ابتدای سال جاری با تعریف پروژه‌های جدید و مرتبط، این مهم را در دستور کار خود قرار داد.

با اقدامات صورت گرفته توسط بخش مهندسی گروه خودروسازی سایپا،محصول شاهین از ابتدای مرداد ماه سال جاری با استانداردهای ۸۵ گانه تولید شده است. از همین رو خودروی شاهین، اولین محصول گروه خودروسازی سایپا است که از ابتدای ماه جاری با استانداردهای ۸۵ گانه تولید می‌شود.

در راستای بخشنامه سازمان ملی استاندارد ایران،‌سایر خودروهای گروه سایپا نیز به زودی مجهز به استانداردهای ۸۵ گانه خواهند شد؛‌ با اجرای تمام استانداردها، تیراژ تولید گروه سایپا حفظ خواهد شد و این مجموعه با کاهش تولید روبرو نمی‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی