پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سدان برقی جذاب اینفینیتی برای سال ۲۰۲۵

سدان برقی جذاب اینفینیتی برای سال ۲۰۲۵

هرچند اینفینیتی با تاخیر به ساخت خودروی برقی روی آورده اما امیدوار است که با این مدل، به موفقیت دست یابد. نخستین محصول برقی اینفینیتی یعنی ویژن Qe، در قالب یک سدان آئرودینامیک در نمایشگاه حمل و نقل ژاپن 2023 به نمایش درآمده است.

شیوا تدین پور
جمعه - ۵ آبان ۱۴۰۲

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛

این کانسپت نسخهٔ بروز شدهٔ زبان طراحی «هنر در حرکت» اینفینیتی را معرفی کرده که فرمی سیال و هیجان‌انگیز دارد.

در این خودرو طرح جلوپنجرهٔ دو قوسی اینفینیتی همچنان دیده می‌شود اما طراحان بجای جلوپنجرهٔ سنتی از نورپردازی منحصربه‌فردی استفاده کرده‌اند که کل عرض سپر جلو را پوشش داده است.

چراغ‌های جلوی باریک و دندانه‌دار نیز به‌عنوان بخشی از سبک طراحی کلیدهای پیانوی اینفینیتی روی لبهٔ کاپوت کشیده شده‌اند. در پایین شاهد ورودی‌های هوای بزرگی هستیم که دورتادور آن LED کشیده شده و حتی لوگو اینفینیتی هم چراغ‌دار است.

فعلاً هیچ اطلاعاتی در مورد مشخصات این خودرو مثل قدرت، برد و ظرفیت باطری منتشر نشده است اما به گفتهٔ اینفینیتی، این یک خودروی پرفورمنس با رانندگی تمام الکتریکی درگیر کننده خواهد بود.

ویژن Qe اولین خودروی الکتریکی اینفینیتی خواهد بود که قرار است از سال ۲۰۲۵ در کارخانهٔ نیسان در می‌سی‌سی‌پی تولید شود.

همچنین نیسان هم همتای این ماشین را با برند خودش ارائه خواهد کرد که جایگزینی برای ماکسیما خواهد بود. پس‌ازاین سدان، یک شاسی‌بلند الکتریکی هم توسط اینفینیتی ارائه خواهد شد که نسخهٔ کانسپت آن را با نام QXe در تصویر زیر می‌بینیم.

معرفی اینفینیتی ویژن Qe

برند لوکس نیسان اما صرفاً روی مدل‌های الکتریکی تمرکز نکرده و به خودروهای بنزینی هم توجه دارد. این شرکت سال آینده نسل جدید شاسی‌بلند فول سایز QX80 را معرفی خواهد کرد که پیش‌نمایش آن اوایل امسال با کانسپت QX مونوگراف ارائه شد.

دیگر محصول بنزینی جدید اینفینیتی هم کراس‌اوور کوپهٔ جدیدی بنام QX65 است که بر اساس مدل کنونی QX60 اما با ظاهری شبیه به QX55 ساخته می‌شود و در سال ۲۰۲۴ به سبد محصولات شرکت اضافه خواهد شد.

معرفی اینفینیتی ویژن Qe

سدان برقی جذاب اینفینیتی برای سال ۲۰۲۵

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی