پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شروع به کار نیکا موتور با رونمایی از چهار محصول لادا

یکی از موارد جالب توجه در نمایشگاه اوراسیا که از امروز آغاز شده و تا ۱۶ آذر ادامه دارد، حضور محصولات یکی از قدیمی‌ترین خودروسازان روسیه، یعنی لادا است. این برند روسی علاوه بر قدمت بالا، بیشترین سهم را نسبت به سایر شرکت‌ها از بازار خودرو روسیه در اختیار دارد. پیش از جنگ روسیه با […]

مهدی درفشی
دوشنبه - ۱۳ آذر ۱۴۰۲

یکی از موارد جالب توجه در نمایشگاه اوراسیا که از امروز آغاز شده و تا ۱۶ آذر ادامه دارد، حضور محصولات یکی از قدیمی‌ترین خودروسازان روسیه، یعنی لادا است. این برند روسی علاوه بر قدمت بالا، بیشترین سهم را نسبت به سایر شرکت‌ها از بازار خودرو روسیه در اختیار دارد. پیش از جنگ روسیه با اوکراین و آغاز تحریم صنایع روس‌ها، لادا با رنو و داچیا همکاری داشت و در همین قالب نیز پلتفرم و پیشرانه برخی از محصولات این شرکت روسی، با این دو شرکت مشترک است.

ورود به ایران؛ از گمانه‌زنی تا رونمایی رسمی

مدتی بود که اخبار واردات و حتی مونتاژ محصولات لادا در ایران توسط رسانه‌ها منتشر می‌شد. اما به طور قطعی مشخص نبود که چه شرکتی قرار است نماینده لادا در ایران باشد. البته امروز نیکا موتور با رونمایی از چهار محصول نیوا تراول، گرانتا، وستا اسپرت سدان و وستا SW کراس، این قرعه را به نام خود تمام کرد و رسما از آغاز حضور روس‌ها در بازار خودرو ایران داد.

اولویت واردات و عرضه با کدام خودروهاست؟

بر اساس شنیده‌ها، نیکا موتور اولویت واردات و عرضه را به لادا نیوا تراول و لادا وستا SW کراس داده است. لادا نیوا تراول که به یادآورنده لادا نیوا لجند است، یک شاسی بلند اقتصادی، جمع و جور و در عین حال دو دیفرانسیل بوده که در بازار جهانی در تراز رقابت با سوزوکی جیمنی قرار می‌گیرد. از این حیث نیوا تراول را جمع و جور خطاب می‌کنیم که طول آن حدود چهار متر است. اما با این حال فضای مناسبی را برای سرنشینان جلو و عقب داشته و فضای بار 320 تا 650 لیتری را ارائه می‌کند.

در بازار ایران نیز در صورت عرضه در تیراژ بالا و با قیمت رقابتی، به سرعت بازار خودروهایی چون نیسان پاترول، لندروور دیفندر، پاژن هرور و نیسان رونیز را به خطر خواهد انداخت. در نمایشگاه اوراسیا، نسخه‌ای که امروز رونمایی شد از یک موتور چهار سیلندر هشت سوپاپ ۱.۷ لیتری بهره می‌برد که ۸۰ اسب بخار نیرو تولید می‌کند. این نیرو توسط جعبه دنده پنج سرعته دستی به محور جلو و عقب منتقل می‌شود.

درنظر گرفتن حالت چهار چرخ سنگین و قفل مرکزی دیفرانسیل، امکان بیراهه نوردی این جان سخت روسی را تضمین می‌کند. البته باید این را درنظر داشت که نیکا موتور، لادا نیوا تراول را با تجهیز به پیشرانه چهار سیلندر ۱.۸ لیتری با بیشینه توان ۱۴۵ اسب بخار، 184 نیوتن متر گشتاور و جعبه دنده پنج سرعته دستی به بازار ایران عرضه خواهد کرد.

همانند نسخه‌ای که امروز توسط نیکا موتور در نمایشگاه اوراسیا رونمایی شد، این نسخه نیز با حالت چهار چرخ سنگین و قفل مرکزی دیفرانسیل عرضه خواهد گردید. از جمله تجهیزات ایمنی و رفاهی لادا نیوا تراول، می‌توان به دو کیسه ایمنی هوا، مه شکن‌های جلو، سیستم ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، سیستم کنترل کشش و کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، مالتی مدیا، گرمکن صندلی‌های جلو و زیر آرنجی سرنشین جلو اشاره کرد.

همانطور که پیش‌تر اشاره شد، لادا وستا SW کراس نیز دیگر اولویت نیکا موتور برای عرضه به بازار ایران است. نسخه‌ای که امروز توسط نیکا موتور در نمایشگاه اوراسیا رونمایی شد، از یک موتور چهار سیلندر 1.6 لیتری تنفس طبیعی با 106 اسب بخار قدرت و 144 نیوتن متر گشتاور بهره می‌برد و نیروی پیشرانه به واسطه جعبه دنده پنج سرعته دستی به محور جلو منتقل می‌شود. اگر چه نیکا موتور لادا وستا SW کراس را با پیشرانه قوی‌تر، یعنی پیشرانه چهار سیلندر 1.8 لیتری تنفس طبیعی با 145 اسب بخار قدرت و البته با جعبه دنده CVT به بازار عرضه خواهد کرد.

در لیست تجهیزات لادا وستا SW کراس، مواردی چون چهار کیسه ایمنی هوا، ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، سیستم کنترل پایداری، ریموت استارت، فرمان برقی، رینگ آلیاژی 17 اینچی، استارت دکمه‌ای، سنسور نور، نمایشگر لمسی هفت اینچی لمسی، نمایشگر دیجیتالی در پشت فرمان، کروز کنترل، گرمکن صندلی‌های جلو و کلیدهای کنترلی روی فرمان دیده می‌شود.

لادا گرانتا، سدان اقتصادی روسی در راه بازار ایران

گرانتا، سدان اقتصادی لادا که با همکاری رنو توسعه یافته است. لادا گرانتا با داشتن ابعادی معادل 4268، 1700 و 1500 میلی‌متر در طول، عرض و ارتفاع، یک خودرو کامپکت بوده و با توجه به سبک طراحی، متریال به کار رفته و سطح تجهیزات ایمنی و رفاهی، تاکید بر اهمیت سازنده به جهت ساخت یک خودرو اقتصادی دارد. لادا این سدان روسی را با دو نوع پیشرانه 1.6 لیتری هشت و 16 سوپاپ تولید می‌کند؛ اما نسخه‌ای که رونمایی شد به پیشرانه 1.6 لیتری هشت سوپاپ با 89 اسب بخار قدرت و 143 نیوتن متر گشتاور و گیربکس 5 دنده دستی مجهز بود.

البته نیکا موتور قصد دارد تا لادا گرانتا را با موتور 1.6 لیتری 16 سوپاپ وارد بازار ایران کند. پیشرانه ذکر شده توانایی تولید 106 اسب بخار قدرت و 144 نیوتن‌متر گشتاور را دارد. در نسخه درنظر گرفته شده برای بازار ایران، وظیفه انتقال نیروی موتور به محور جلو بر عهده جعبه دنده پنج سرعته دستی است. البته احتمال می‌رود که در آینده‌ای نزدیک نسخه مجهز به جعبه دنده چهار سرعته خودکار نیز در سبد محصولات وارداتی نیکا موتور قرار گیرد.

از جمله تجهیزات ایمنی و رفاهی لادا گرانتا، می‌توان دو کیسه ایمنی هوا، مه شکن جلو، سیستم ترمز ضد قفل و کمکی نیروی ترمز، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی و کنترل کشش، قفل مرکزی، ریموت کنترل، آینه‌های برقی جانبی با گرمکن، شیشه بالابرهای برقی عقب و جلو، سنسور و دوربین دنده عقب، سیستم تهویه مطبوع نیمه خودکار، کلیدهای کنترلی روی فرمان، کروز کنترل و رینگ آلیاژی 15 اینچی را مثال زد.

لادا وستا اسپرت؛ سدان محبوب روسی

این سدان ساب کامپکت روی پلتفرم B/C لادا توسعه یافته و رنو در طراحی و تکوین آن نقش بسیاری داشته است. حاصل همکاری روس‌ها با فرانسوی‌ها از سال 2015 میلادی وارد خط تولید شد و توانست به سرعت سهم ویژه‌ای از بازار خودروهای همکلاسش در روسیه را بگیرد. لادا وستا اسپرت با داشتن ابعادی معادل 4410، 1764 و 1497 میلی‌متر در طول، عرض و ارتفاع، در سگمنت B قرار گرفته و با توجه به بررسی رقبای وستا اسپرت در بازار کشور، می‌توان پیش‌بینی کرد که پس از ورود به ایران، همانند روسیه به یکی از پرفروش‌ترین خودروهای سگمنتش تبدیل خواهد شد.

نیکا موتور قرار است که لادا وستا اسپرت را با موتور 1.8 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی 145 اسب بخاری و با گیربکس اتوماتیک CVT به ایران عرضه کند. البته باید اشاره کرد که نسخه رونمایی شده در مراسم امروز، مجهز به جعبه دنده پنج سرعته دستی بود.

از حیث بهره‌وری از تجهیزات ایمنی و رفاهی، لادا وستا اسپرت خوب عمل کرده و از تجهیزاتی مثل چهار کیسه ایمنی هوا، سیستم ترمز ضد قفل، توزیع الکترونیکی نیروی ترمز، سیستم کنترل پایداری، سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی، فرمان برقی، رینگ آلیاژی 17 اینچی، استارت دکمه‌ای، نمایشگر لمسی هفت اینچی لمسی، نمایشگر دیجیتالی در پشت فرمان، کروز کنترل، گرمکن صندلی‌های جلو و کلیدهای کنترلی روی فرمان بهره می‌برد.

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی