پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

لامبورگینی

لامبورگینی خاندان سلطنتی عربستان رکورد زد!

لامبورگینی علاقه زیادی به معرفی و تولید خودروهای کمیاب دارد و در این چند سال اخیر خودروهای بسیار خاصی را روانه بازار کرده است. به‌تازگی یکی از این خودروهای خاص به نام وننو توانسته رکورد گران‌ترین خودروی فروخته‌شده در حراجی آنلاین را از آن خود کند.

فاطمه علی اصغری
جمعه - ۲۵ خرداد ۱۴۰۳

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو؛ 

وننو در دو نسخه کوپه و رودستر، اولین خودروی خاص و تولید محدود در دوران اونتادور بود.

لامبورگینی نسخه رودستر وننو را به شکلی باشکوه در بالای ناو هواپیمابر نیروی دریایی ایتالیایی Cavour معرفی کرد و تنها ۹ دستگاه از آن را تولید کرد.

دومین خودروی وننو رودستر پس از اینکه کارخانه را ترک کرد، بعد از دو سال اقامت در یک نمایندگی در دبی، به قیمت ۶ میلیون دلار در حراجی فروخته شد. فروشنده این خودرو یعنی SBX Cars می‌گوید که لامبورگینی مذکور گران‌ترین خودرویی است که تاکنون به‌صورت آنلاین فروخته‌شده است. پیش از فروش این لامبورگینی، فراری لافراری آپرتای ۲۰۱۷ با قیمت ۵٫۳۶ میلیون دلار رکورددار بود.

لامبورگینی

این وننو رودستر ۲۰۱۵ زمانی متعلق به یکی از اعضای خانواده سلطنتی عربستان سعودی بوده و در طول عمر خود تنها ۱۱۰۵ مایل رانده شده است. موتور ۶٫۵ لیتری V-۱۲ تنفس طبیعی لامبورگینی قدرت این ابر خودرو را تأمین می‌کند که ۷۴۰ اسب بخار قدرت و ۶۹۰ نیوتون متر گشتاور تولید می‌کند. وننو در ۲٫۹ ثانیه به سرعت صد کیلومتر بر ساعت می‌رسد و حداکثر سرعت آن ۳۵۳ کیلومتر بر ساعت است.

این خودروی خاص دارای نمای بیرونی به رنگ مشکی مات، ادوات فیبر کربن، خطوط سبز رنگ و بال بزرگ است. فضای داخلی ترکیبی از رنگ مشکی و سبز لیمویی است.

لامبورگینی

انتهای پیام/

منبع: خبرآنلاین

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی