پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

نیسان لیف (خودروی الکتریکی)

شارژ رایگان خودروهای الکتریکی

با توجه به افزایش مصرف سوخت و آلودگی هوا و… تلاش‌های بسیاری در استفاده از سوخت‌های سبز در صنعت خودرو به‌کار برده شده است. اما ساخت خودروهای سبز تمام کار نیست، ترغیب مصرف کننده به خرید و استفاده از خودروهای الکترونیک امری دشوار است که ابتکار عمل و بازاریابی قوی نیاز دارد. به همین جهت […]

سهیل زنگنه
دوشنبه - ۱۸ خرداد ۱۳۹۴

با توجه به افزایش مصرف سوخت و آلودگی هوا و… تلاش‌های بسیاری در استفاده از سوخت‌های سبز در صنعت خودرو به‌کار برده شده است. اما ساخت خودروهای سبز تمام کار نیست، ترغیب مصرف کننده به خرید و استفاده از خودروهای الکترونیک امری دشوار است که ابتکار عمل و بازاریابی قوی نیاز دارد. به همین جهت خودروسازان با پیشنهادهای جدید خریداران را اغوا می‌کنند.

خرید یک خودروی الکتریکی یا یک خودروی هیبریدی هم از لحاظ تصمیم‌گیری و هم از لحاظ مالی کار ساده ای نیست. به همین دلیل نیسان در پی یک اقدام جالب خریداران بالقوه نیسان لیف را به سمت خرید این خودرو هدایت می‌کند.

Nissan_Leaf_نیسان-لیف

نیسان لیف (خوردو الکتریکی)

نیسان لیف (خوردو الکتریکی)

نیسان لیف (خوردو الکتریکی)

این برنامه که شارژ بدون هزینه نام دارد فعلاً در محدوده شهر دنور ایالت کلرادو اجرا می‌شود. نیسان در این برنامه برای خریدارانی که نیسان لیف را از نمایندگی‌های مجاز شهر دنور تهیه می‌کنند دو سال شارژ عمومی رایگان تعریف کرده است.

باوجود گسترش شارژرهای سطح 2 (240V) در محدوده ی دنور، رانندگان می‌توانند با استفاده از شارژ سریع، خودروهای خود را در 30 دقیقه تا 80 درصد شارژ کنند.

اندرو اسپیکر، مدیر فروش و بازاریابی خودروهای الکتریکی نیسان در این رابطه گفت:

“نیسان لیف یک گزینهٔ جذاب برای خریداران خودرو در دنور محسوب می‌شود چراکه این خودرو سواری لذت بخشی دارد و در مقایسه با خودروهای بنزینی هزینه ی پایین‌تری دارد.”

او همچنین اضافه کرد:

“زیرساخت‌های شارژ خودروهای الکتریکی دنور در حال توسعه است و دسترسی به شارژ رایگان نیسان لیف این خودرو را بیش‌ازپیش راحت و مقرون‌به‌صرفه می‌کند.”

اگر این روش از بازایابی (شارژ رایگان خودروهای الکتریکی) جوابی مثبت از سمت مصرف کنندگان دریافت کند. قطعاٌ خودروسازان دیگر نیز از روش های مشابه برای فروش خودروهای الکتریک خود استفاده خواهند کرد.

مشخصات نیسان لیف:

موتور 80 کیلوات (107 اسب بخار با 187 پاند گشتاور)

0 تا 100: 10 ثانیه

میزان مصرف: حدود 30 کیلوات ساعت در 100 کیلومتر

مسافت طی شده با یک بار شارژ: حدود 135 کیلومتر

زمان شارژ با برق 240 ولت: 4 ساعت

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی