سود پورشه از فروش هر خودرو

پورشه به‌طور میانگین از فروش هر خودروی خود ۱۷ هزار دلار سود عملیاتی کسب می‌کند؛ این رقم نسبت به سایر خودروسازان دیگر بیشتر است.

به نقل از مهر، فرقی نمی‌کند یک خودروساز در ساخت محصول خود با چه شیوه‌ای دست به کاهش قیمت بزند درهرصورت اتومبیل همچنان یک گزینه‌ی گران‌قیمت محسوب می‌شود اما این به معنی کسب سود سرشار برای تمامی خودروسازان نیست البته به‌جز پورشه. این خودروساز آلمانی پول خوبی از ساخت خودروهای خود به جیب می‌زند.

فروش 238 هزار دستگاه در سال گذشته و کسب 3.9 میلیارد یورو ( 4.1 میلیارد دلار) سود درنتیجه میانگین سود پورشه برای هر خودروی فروخته‌شده 17250 دلار است. پورشه تقریباً می‌تواند به ازای فروش هر خودروی خود یک فولکس‌واگن جتا خریداری کند.

اگر پورشه تصمیم به انجام چنین کاری داشته باشد، می‌تواند تنها با سود عملیاتی خود 238 هزار دستگاه جتا خریداری کند.

البته این رقم به‌طور میانگین محاسبه شده است. از این‌رو ممکن است سود برخی از مدل‌ها نظیر پانامرا توربو S هیبریدی یا پورشه 911 توربوی روباز بیشتر باشد.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

برای مثال قیمت این دو مدل تقریباً نسبت به قیمت مدل پایه‌ی آن‌ها دو برابر است و به 200 هزار دلار می‌رسد؛ اما حتی همین قیمت نسبت به اکثر رقبا بالاتر است.

این ارقام نسبت به خودروی مرسدس بنز GLA یا CLA یا مدل پایه‌ی بی ام و سری 2 یا حتی سری 3، 33 هزار دلار بیشتر است. به این قیمت می‌توان هزینه‌ی بالای آپشن‌های پورشه را نیز اضافه کرد که قیمت خودرو را بیشتر می‌کند.

هیچ تعجبی ندارد که پورشه با داشتن این حاشیه سود بالا، در آینده‌ی نزدیک پول کافی برای خرید تمامی گروه فولکس‌واگن داشته باشد؛ شرکتی که در حال حاضر بزرگ‌ترین برند خودروساز دنیا محسوب می‌شود.

اسپرت سواری با کراس اوورهای گران قیمت

کدام خودروسازها بیشترین و کمترین فراخوان را داشته‌اند؟

نگاهی به خط تولید پورشه پانامرا

پای پورشه باکستر جدید به ایران رسید+عکس های اختصاصی

فولکس واگن پرفروش ترین خودروساز جهان (شش ماه نخست 2016)

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!