واگذاری 5 هزار وانت زامیاد به مددجویان کمیته امداد

مراسم واگذاري ٥ هزار دستگاه وانت زامباد به مدد جويان كميته امداد حضرت امام خميني با همكاري صندوق كارآفريني اميد برگزار شد.

به گزارش جوان خودرو-در اين مراسم كه با حضور پرويز فتاح ريس كميته امداد امام خميني، ربيعي وزيرتعاون كار رفاه اجتماعي ، دكتر جمالي مديرعامل گروه سايپا، احمد نعمت بخش ريس انجمن خودروسازان كشور فريدون حميدي مديرعامل شركت زامیاد و اصحاب رسانه در محل اين سركت برگزار شد. ٥ هزار وانت زامياد به مددجويان كميته امداد امام خميني واگذار شد.

در این مراسم پرویز فتاح رییس کمیته امداد امام خمینی(ره) ضمن اشاره به هم زمانی اجرای این تفاهمنامه با ماه مبارک رمضان یادآور شد: با واگذاری این تعداد خودروی کار، ضمن ایجاد رونق در تولید داخلی، بیش از ۵۰ هزار شغل به صورت مستقیم و غیر مستقیم ایجاد خواهیم کرد.

فتاح همچنین گفت: ۹۰ درصد قیمت خودرو در قالب تسهیلات به مددجویان واگذار می شود و چنانچه مددجو توان پرداخت ۱۰ درصد مابقی مبلغ خودرو را نیز نداشته باشد، کمیته امداد در قالب وام قرض الحسنه به وی تسهیلات اعطا می کند.

وی در ادامه گفت: این خودروها فقط برای مناطق روستایی و محروم در نظرگرفته شده و مددجویان به تدریج با توانمند شدن از دایره دریافت خدمات این نهاد جدا می شوند.

رییس کمیته امداد با تقدیر از گروه خودروسازی سایپا و شرکت زامیاد که در راستای انجام مسوولیت های اجتماعی در این طرح گام هاي موثري برداشته اند تاکید کرد: با همکاری مناسب شرکت زامیاد قرار است تعداد پنج هزار دستگاه انواع وانت تولیدی این شرکت تا پايان شهريورماه جاری تحویل مددجویان گردد.

واگذاری وانت زامیاد

 

فریدون احمدی مدیرعامل زامیاد تاکید کرد: ایجاد کار، احیاء حرمت و ارزش انسانی است.

در ادامه این مراسم، حمیدی مدیرعامل شركت زامیاد با اشاره به این طرح کم نظیر در کشور بیان داشت: ایجاد کار برای هر فرد، احیا کننده حرمت ها و ارزش های انسانی در جامعه است که برداشتن هر گامي در اين رابطه، با خیر و برکت همراه است.

وی تاکید کرد: وانت زامیاد با توجه به توان حمل بار بیش از دو تُن و رعایت استانداردها یکی از محصول های منحصر به فرد در بازار خودروهای تجاری کشور است و شما با یک پرسش و پاسخ در سطح شهر در می یابید که این محصول به اتکا توان بالا، استهلاک پایین و حضور مویرگی در شبکه حمل و نقل باری کشور، می تواند فرصت های بیشتری برای درآمدزایی و اشتغال ایجاد کند.

مديرعامل زامياد خاطرنشان ساخت: شرکت زامیاد به عنوان یک بنگاه تولیدی و بخشی از صنعت بزرگ کشور که بیش از ۳ هزار پرسنل و ۷۰۰ کارخانه قطعه سازی را در تعاملات تولید خود به همراه دارد و امیدوار است، با اجرای چنین طرح های منحصر به فردی که حاصل توجه و عینیت بخشید‌ن به شعار” اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال” است، شاهد حمایت و نهادینه ساختن توان داخلی برای اقتدار اقتصاد ملی باشد.

حميدی در پایان گفت: پیش از انعقاد این تفاهمنامه، تعدادی از محصولات را برای مددجویان کمیته امداد مهيا کرده‌ایم، ضمن اینکه آماده ايم محصولات را به صورت کلید به کلید به مددجویان ارائه دهیم و هیچ گونه معطلی نيز نداریم، اما این مسئله بستگی به آن دارد که کمیته امداد افراد را چه زمانی به ما معرفی کند و به محض معرفی، محصول ارائه خواهد شد.

دكتر جمالي مديرعامل گروه خودروسازي سايپا نيز در اين مراسم گفت: انشالله در چند روز آينده مجمع سايپا را برگزار خواهيم كرد. اين در شرايطي است كه در زمان تحريم ها با شركتي مواجه بوديم كه ٥ هزار ميليارد زيان انباشته داشت و حالا بالاتربن توليد را در ٦ سال گذشته داريم و در اين سال ها نه تنها تعديل نيرو نداشتيم، بلکه بيش از ١٢٠٠ نفر هم به مجموعه اضافه کردیم.

در حال حاضر در مجموع گروه سايپا بيش از ٥٠ هزار نفر اشتغال مستيم و ٤٠٠ هزار نفر اشتغال غير مستقيم دارند. همچنین 6 میلیون خودرو ساخت شرکت سایپا در کشور تردد می کنند.

حتي همين پرايد كه دغدغه ما نيز هست تبدیل به وسيله اي براي اشتغال بسياري از مردم شده است.

پرايد و وانت زامياد فعلا جايگزيني ندارند و پيشبيني مي شود در آبنده اين جايگزينها طراحي و ساخته شوند. با تلاش هايي كه در بخش پلت فرم در حال انجام است، به زودی سايپا ٤ محصول جديد خواهد داشت.

در انتها آقایان ربیعی و فتاح به همراه مدیرعامل سایپا و اقای رحیمی مدیرعامل زامیاد با وانت های اهدایی رانندگی کردند.

 

جمع نارنجی پوشان جاده مخصوص در کرج/گزارش تکمیلی حضور سایپا در نمایشگاه خودرو البرز

مشارکت استاندار آذربایجان شرقی در طرح‌های تولیدی مگاموتور

خداحافظی با وانت نیسان آبی تا پایان سال 97

سایپا یدک به خودروهای زامیاد خدمات ویژه می دهد

شتاب زامیاد در تولید خودروهای تجاری ایویکو

سهم 35 درصدی زامیاد از فروش خودروهای سبک تجاری کشور

 

نظر شما !!