پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

موتورلانس

موتورلانس ، وسیله‌ای جدید برای سرعت بخشیدن به خدمات اورژانس

با توجه به ترافیک روز افزون تهران و در راستای سرعت بخشیدن به خدمات اورژانس، صبح روز دوشنبه ۲۰۰ دستگاه موتورلانس در حضور وزیر بهداشت رونمایی و به ناوگان موتوری اورژانس اضافه شد. این موتورلانس ها، محصول شرکت هوندا ژاپن و با حجم 300 سی سی است که بسیار پیشرفته و دارای سیستم ترمز ABS […]

میلاد میرعابدینی
سه شنبه - ۳ مرداد ۱۳۹۶

با توجه به ترافیک روز افزون تهران و در راستای سرعت بخشیدن به خدمات اورژانس، صبح روز دوشنبه ۲۰۰ دستگاه موتورلانس در حضور وزیر بهداشت رونمایی و به ناوگان موتوری اورژانس اضافه شد.

این موتورلانس ها، محصول شرکت هوندا ژاپن و با حجم 300 سی سی است که بسیار پیشرفته و دارای سیستم ترمز ABS و EBD و تمام تجهیزات مورد نیاز یک آمبولانس هستند.

این موتورلانس ها قادرند در بزرگراهها ، اتوبانها، خیابان ها و کوچه های کم عرض تردد نمایند و قدرت مانور خوبی جهت حرکت در بین موانع ثابت و متحرک دارند.

موتورلانس ها بهترین وسیله حضور عوامل مجرب اورژانس و تجهیزات ارزشمند آنها در کوتاهترین زمان ممکن بر بالین بیمار تا رسیدن آمبولانس هستند.

قیمت هر یک از این موتور سیکلت ها حدود ۴۰ میلیون تومان و با تجهیزات پزشکی مورد نیازی مانند تله مدیسین، اکسیژن، ونتیلاتور(دستگاه تنفس مصنوعی) و الکتروشوک قیمت آن به حدود ۱۰۸ میلیون تومان می رسد.

تا پیش از این، تعداد موتورلانس های تهران ۳۰ دستگاه بود که با توزیع این ۲۰۰ دستگاه، شاهد افزایش چشمگیری در ناوگان اورژانس کشور خواهیم بود. این موتور آمبولانس ها با موافقت هیات دولت و همکاری وزارت بهداشت، سازمان گمرک کشور، سازمان بنادر و کشتیرانی، سازمان ملی استاندارد و پلیس شماره گذاری و آماده ارائه خدمات به مردم است.

موتورلانس ها نیاز به نیروی انسانی کمتری دارند و از سوی دیگر با سرعت عمل بیشتر، نقش مهمی در ارائه خدمات به بیماران و مصدومان دارند و به عنوان پیش قراول در ماموریت ها اعزام می شوند و در صورت نیاز به اقدامات درمانی بیشتر، آمبولانس اعزام خواهد شد.

نیاز به این خدمت جدید وقتی بیشتر حس می شود که جمعیت ۱۲ میلیون نفری تهران و تردد و ترافیک بالای آن، زمان رسیدن واحدهای اورژانس را زیاد می کرد اما با بکارگیری موتورلانس ها، زمان رسیدن نیروهای اورژانس کاهش قابل توجهی می یابد.

توسعه ناوگان آمبولانس کشور با قرارداد تولید 200 آمبولانس

امداد هوایی اورژانس توسعه پیدا می کند

آژیر آمبولانس ها چه زمانی به صدا در می‌آید؟

تامین 800 دستگاه آمبولانس توسط ایران خودرو دیزل

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی