پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

BMW-i3_خودرو الکتریکی ب ام و_آی 3

مذاکرات اپل و ب ام و

گزارشات حاکی از آن است که اپل در حال مذاکره با ب ام و است که از i3 به عنوان پایه خودرو هوشمند خود استفاده کند. اپل که در اندیشه تولید خودروهای هوشمند بدون نیاز به راننده است قصد دارد با همکاری شرکت BMW این خودروها را تولید و در ۲ سال آینده از آنها […]

سهیل زنگنه
یکشنبه - ۴ مرداد ۱۳۹۴

گزارشات حاکی از آن است که اپل در حال مذاکره با ب ام و است که از i3 به عنوان پایه خودرو هوشمند خود استفاده کند.

اپل که در اندیشه تولید خودروهای هوشمند بدون نیاز به راننده است قصد دارد با همکاری شرکت BMW این خودروها را تولید و در ۲ سال آینده از آنها رونمایی کند.

اپل متخصصان فراوانی را در حوزه ساخت خودرو از شرکت های مختلف اتومبیل سازی به خدمت گرفته و گفته می شود یک گروه هزار نفره را گرد هم آورده تا بتواند خودروی مورد نظر شرکت اپل را تولید کند.

در سه ماه گذشته اخبار فراوانی در مورد همکاری بی ام دبلیو و اپل برای ساخت خودروهای هوشمند به گوش می رسد ولی منابع مطلع می گویند طرف آلمانی تنها در زمینه طراحی نرم افزارهای مورد استفاده در خودروی هوشمند اپل به این شرکت یاری می رساند.

در مقابل منابع دیگری می گویند همکاری دو طرف در این حوزه بسیار گسترده است. بدنه این خودرو از جنس فیبر کربنی خواهد بود و به صورت برقی و با الهام از خودروی i3 بی ام دبلیو تولید می شود. ب ام و i3 خودرویی الکتریکی است که ظاهری بسیار مدرن دارد.

 البته ظاهرا بی ام دبلیو در برابر افشای اطلاعات مربوط به خودروهای فیبر کربنی خود برای اپل مقاومت می کند تا رقیب تازه ای برای این شرکت پیدا نشود. خود شرکت اپل مطابق معمول در این مورد اظهار نظر نکرده است.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی