تک ستاره های سایپا تعیین تکلیف می شوند/ آیا پراید می رود، تیبا می ماند؟

براساس جدیدترین ارزیابی کیفی خودروهای تولید داخل، پراید و تیبا از محصولات گروه خودروسازی سایپا، خودروهایی هستند که موفق شده اند تنها یک ستاره در کارنامه کیفیت خود ثبت کنند. علاوه بر آن پژو ۴۰۵ ایران خودرو و لیفان X60 محصول شرکت کرمان موتور نیز دیگر خودروهای تک ستاره تولید شده در کشور هستند.

تولید خودروهای تک ستاره در حالی است که چندی پیش مدیرعامل شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران اعلام کرد که براساس تصمیم جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت؛ تا انتهای سال جاری تولید خودروهای تک ستاره باید متوقف ‌شود.

اشکان گلپایگانی در این زمینه اظهار کرد که “از ابتدای سال ۱۳۹۷ هیچ خودروی تک‌ ستاره‌ای نباید در سبد تولید شرکت‌های خودروساز داخلی وجود داشته باشد و تولید خودروهای تک ستاره باید تا پایان سال جاری متوقف شود”.

در این راستا مدیرعامل سایپا در نشست خبری روز یکشنبه (10 دی ماه 96) خود از تصمیم‌گیری برای تعیین تکلیف دو محصول تک ستاره تولیدی این شرکت در هفته آینده خبر داد.

محسن جهرودی در این رابطه اظهار کرد:” در جلسه هیات مدیره سایپا در هفته آینده علاوه بر بررسی تولید محصولات جدید، بررسی می‌کنیم که آیا استراتژی ما حفظ دو محصول موجود در رده کیفی تک ستاره و ارتقای کیفیت آنها و یا از رده خارج کردن این محصولات است”.

در این شرایط باید دید تکلیف دو خودروی تک ستاره سایپا در جلسه هفته‌ آینده هیات مدیره این شرکت چه خواهد بود. به نظر می‌رسد با توجه به قدیمی بودن پلت‌فرم پراید، هیات مدیره این شرکت تصمیم به توقف کامل تولید این خودرو بگیرد.

این در حالی است که پراید سالهاست گزینه ای دست یافتنی برا اقشار کم درآمد به شمار می رود و باید دید محصول جایگزین پراید با چه قیمتی عرضه خواهد شد و آیا همچنان با بودجه کم درآمدها مطابقت دارد یا نه. همچنین چند ماه پیش و در دوره مدیرعامل قبلی سایپا، بحث توقف تولید پراید تا اعلام تاریخ از رده خارج شدن محصول پرفروش سایپا نیز پیش رفته بود.

در مورد تیبا نیز با توجه به جدیدتر بودن پلت‌فرم این خودرو، امکان ارتقای کیفیت آن وجود دارد به‌ گونه‌ای که در ارزیابی کیفی ماه‌های پیش نیز این خودرو در مواردی به سطح کیفی دو ستاره ارتقاء یافته بود بنابراین احتمالا تصمیم هیات مدیره سایپا در مورد تیبا حفظ این محصول همراه با ارتقای کیفیت آن خواهد بود.

سایپا لوح تقدیر غرفه برتر در نمایشگاه کرمان را کسب کرد

نمایش کوییک نمایشگاه کرمان / حرکت در مسیر تولید ملی

روند منطقی سایپا در تولید و تنوع محصولات

برنامه تولید 3000 دستگاه قوای محرکه در تولید مگاموتور

زامیاد محصولات جدید ایویکو را در نمایشگاه حمل و نقل به خط کرد

اخذ موفق مجوز شماره گذاری محصولات سایپا

افزایش توانمندی فروش سایپا جهت ارائه خدمات بهتر

سایپا جزء موفقترین شرکت های تولیدی داخل کشور

 

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!