97، سال حضور مرسدس بنز در چرخه تولید داخلی

بعد از توافق برجام، حجم همکاری خودروسازان داخلی با خودروسازان مطرح جهان به مراتب بیشتر از قبل شد. در این زمینه توافقات جدیدی به امضا رسید و همکاری هایی که به دلیل تحریم ها غیر فعال شده بودند، دوباره از سر گرفته شدند. حاصل این همکاری ها را می توان در محصولات جدید خودروسازها مشاهده کرد. البته این در حالی است که هنوز تعدادی از خودروهای پسابرجامی به خط تولید نیامده اند. یکی از بزرگ ترین خودروسازان جهان که بعد از توافق ها احتمال حضور پررنگ تر آن در ایران قوت گرفت، مرسدس بنز بود. مرسدس بنز همواره حضور پررنگی در بازار ایران داشته و سال ها پیش نیز بنز E کلاس در خط تولید ایران خودرو مونتاژ می شد. فعالیت ستاره ایران به عنوان نماینده رسمی مرسدس بنز در ایران مدت هاست رنگ و بوی سابق را ندارد. اما حضور این شرکت در نمایشگاه های اخیر خودرویی نوید بخش حضور پررنگ تر این شرکت در بازار خودرو کشور است. حضور مرسدس بنز در ایران تنها به بحث واردات محدود نیست و  براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، از اوایل سال آینده تولید خودروهای سواری مرسدس بنز به عنوان جدیدترین دستاورد پسابرجامی در ایران آغاز خواهد شد.

در ابتدای دهه جاری صنعت خودرو حال و روز مناسبی نداشت. بیشتر شرکای مطرح اروپایی و آسیایی صنعت خودرو ایران را ترک کرده بودند و خودروسازان داخلی نیز به ناچار دست به دامان چینی‌ها شده بودند. با این حال روی کار آمدن دولت تدبیر و امید و نمایان شدن نشانه‌های رفع تحریم‌ها آغازی مجدد برای صنعت خودروی ایران بود به‌گونه‌ای که در حدود دو سالی که از اجرایی شدن برجام سپری شده چند خودروساز مطرح بین‌المللی شامل پژو، سیتروئن، رنو و هیوندایی به ایران آمده و همکاری با خودروسازان داخلی را آغاز کرده‌اند.

در این شرایط اما خبرهای به دست‌ آمده حکایت از جدیدترین دستاورد دولت تدبیر و امید در صنعت خودرو دارد؛ به‌گونه‌ای که به‌زودی تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران آغاز خواهد شد.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

طبق اطلاعات به دست‌ آمده توافقات نهایی بین ایران خودرو و شرکت دایملر برای تولید خودروهای سواری مرسدس بنز در ایران صورت گرفته و از اوایل سال آینده (۱۳۹۷) تولید این محصولات در ایران آغاز می‌شود.

گزارش‌های رسیده حاکی از آن است که برای سال‌ آینده تولید حدود ۲۵۰۰ دستگاه خودروی بنز پیش‌بینی شده و مدل‌های اقتصادی‌تر این خودرو در ایران تولید خواهد شد. با توجه به حضور ستاره ایران در نمایشگاه های اخیر خودرویی در کشور و نمایش مرسدس بنز c کلاس و E کلاس، پیش بینی می شود در وهله اول این 2 سدان مرسدس بنز در ایران روی خط تولید بروند.

تولید خودروهای مرسدس بنز در ایران با ساخت داخل بالای ۲۰ درصد آغاز خواهد شد و با توجه به‌ آنکه در حدود دو دهه قبل نیز خودروهای سواری بنز در ایران تولید می‌شد هم‌اکنون خط تولید این محصول در ایران در حال به‌روزسانی و آماده‌سازی است.

انواع مدل های بنز در مسیر بازار خودرو ایران

نمایشگاه خودرو تهران (آذر 96)-شماره 65/حضور ستاره ايران با مدل هاي جديد بنز E و C كلاس

برگزاری نمایشگاه تاریخچه مرسدس بنز E کلاس با حمایت آرین تایر

آموزش نیروهای ستاره ایران توسط دایملر

رقیب سری 7 با قلبی کوچک به ایران می آید/احتمال عرضه S کلاس با موتور 2 لیتری

خاطره‌بازی با ژنرال بازنشسته!/مروری بر مرسدس بنز GLK350

نهال شکوفایی در کویر کرمان/ نگاهی به فواید گسترش همکاری کرمان موتور با هیوندایی

موقعیت ممتاز خودروسازان در پسابرجام/ نمود قراردادهایی که توانستند به صنعت خودرو کشور کمک کنند

واکنش ایدرو به تاخیر در روند تولید خودروهای پسابرجامی

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!