جریمه 90 هزار تومانی وسایل نقلیه سنگین در صورت تردد در پایتخت

امروز دوشنبه 16 بهمن 96 به دلیل آلودگی هوا برخی مقاطع تحصیلی تعطیل شده اند و طرح زوج و فرد از درب منازل اجرا می شود. در همین راستا تردد وسایل نقلیه سنگین در معابر تهران ممنوع شده در صورتی که خودروهای سنگین و کامیون ها در سطح معابر تردد کنند 90 هزار تومان جریمه خواهند شد.

سرهنگ حسن عابدی جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اظهار کرد: بر اساس مصوبه کمیته کاهش آلودگی هوای تهران در شرایط اضطرار امروز دوشنبه طرح زوج و فرد از درب منازل از ساعت 6:30 تا 19 اجرا می‌شود و بر این اساس خودروهایی که رقم آخر سمت راست پلاک‌شان فرد باشد امکان تردد در این بازه زمانی را در معابر تهران ندارند و در صورت تردد توسط مأموران پلیس و دوربین‌ها جریمه خواهند شد.

عابدی با بیان اینکه تا کنون تصمیمی برای اجرای این طرح برای روزهای آتی اتخاذ نشده است، گفت: درخواست پلیس و شهروندان این است که از وسایل حمل و نقل عمومی برای تردد در شهر استفاده کنند.

عابدی همچنین از ممنوعیت تردد تمامی وسایل نقلیه سنگین در معابر تهران برای امروز دوشنبه خبر داد و تصریح کرد: بر این اساس هیچ یک از کامیون‌ها و وسایل نقلیه سنگین اجازه تردد در معابر تهران را ندارند و این محدودیت 24 ساعته است.

جانشین رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ اضافه کرد: در صورتی که خودروهای سنگین در سطح معابر تردد کنند 90 هزار تومان جریمه خواهند شد و علاوه بر آن نمره منفی نیز به آنان تعلق می‌گیرد.

وی با بیان اینکه پلیس با تمامی خودروهای فرسوده، دودزا و فاقد معاینه فنی نیز برخورد می‌کند خاطرنشان کرد: مأموران پلیس در تمامی ساعات شبانه روز نسبت به برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی اقدام خواهند کرد.

منبع: ایسنا

آلودگی هوا طرح زوج و فرد را به درب منازل کشاند

نقد و نسیه اتوبوس های برقی / نگاهی به استراتژی های حوزه اتوبوس های سبز

ساینا برقی معرفی شد/ حرکت سایپا در مسیر خودروهای پاک

چرا تهران 36 امین شهر آلوده جهان است ؟ / آلودگی از سال 1338

رقابت ایران و ترکمنستان در اتخاذ تصمیمات عجیب خودرویی/از ممنوعیت واردات خودروهای سیاه رنگ تا افزایش تعرفه واردات خودروهای هیبرید

۵۰ هزار تومان جریمه در انتظار خودروهای دودزا

ارتقاء استاندارد خودروهای داخلی علاج آلودگی هوا

نقاط قوت و ضعف طرح ترافیک جدید

محدوده طرح ترافیک و زوج فرد در سال 97 ثابت می ماند/حداقل و حداکثر هزینه ورود به محدوده در سال 97

دوربین ثبت ورود به محدوده زوج و فرد پل همت غیرفعال شد

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!