پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

فورد فیستا

فورد فیستا پرفروش‌ترین خودروی سوپرمینی

فورد فیستا در لیست پرفروش‌ترین خودروهای اروپا کمپانی فورد با افتخار اعلام کرد که فورد فیستا پرفروش‌ترین خودروی سوپرمینی شش‌ماهه‌ی اول سال 2015 در اروپا بوده است.در ابتدا فکر می‌کردیم که این موفقیت به خاطر فروش بالای مدل کم‌مصرف فیستا یعنی تریم ST است اما در حال حاضر مدل‌های توربو 1.0 لیتری اکوبوست و 1.5 […]

javankhodro
دوشنبه - ۱۲ مرداد ۱۳۹۴

فورد فیستا در لیست پرفروش‌ترین خودروهای اروپا

کمپانی فورد با افتخار اعلام کرد که فورد فیستا پرفروش‌ترین خودروی سوپرمینی شش‌ماهه‌ی اول سال 2015 در اروپا بوده است.در ابتدا فکر می‌کردیم که این موفقیت به خاطر فروش بالای مدل کم‌مصرف فیستا یعنی تریم ST است اما در حال حاضر مدل‌های توربو 1.0 لیتری اکوبوست و 1.5 لیتری TDCI دیزل این خودروساز هم طرفداران زیادی دارند به‌طوری‌که تعداد 33646 دستگاه خودرو تنها در ماه ژوئن به فروش رسیده و نسبت به فروش سال گذشته رشدی 22.3 درصدی را ثبت کرده است.

فورد با فروش 173999 دستگاه فیستا بین ماه‌های ژانویه و ژوئن امسال، نسبت به شش‌ماهه اول سال گذشته رشدی 3.6 درصدی داشت.

فورد فیستا

رولانت د وارد، معاون بازاریابی، فروش و خدمات فورد اروپا دراین‌زمینه می‌گوید:

اروپایی‌ها خودروهای کوچک را دوست دارند اما درعین‌حال در انتخاب خودرو استانداردهای سختی را برای خودروی در نظر می‌گیرند. با این حساب افتخار می‌کنیم که فیستا این جایگاه را دوباره از آن خود کرد.

وی همچنین اضافه می‌کند:

حالا متقاضیان این خودرو بیش از هر زمان دیگری تریم های این خودرو را در رنج وسیعی می‌بینند، مدل‌های کم‌مصرف، اسپرت و رنگ جدید نقره‌ای ابریشمی

کمپانی فورد در به‌روزرسانی اخیر این خودرو رنگ‌های جدید، تریم های مختلف و موتور فوق کم‌مصرف را به فیستا اضافه کرد. مدل اکونتیک فیستا با مصرف 3.2 لیتر در 100 کیلومتر کم‌مصرف‌ترین مدل این خودرو است. این موتور 95 اسب بخاری دیزل در تولید گازهای گلخانه‌ای هم عملکردی مثبت داشته و در هر 100 کیلومتر تنها 82 گرم CO2 تولید می‌کند.

 به‌طورکلی، فورد فیستا در لیست پرفروش‌ترین خودروهای اروپا عنوان دوم را کسب کرده است. در این لیست فولکس‌واگن گلف صدرنشین است.

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی