پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

طرح امداد و نجات-هلال احمر

تحول طرح امداد و نجات نوروزی در سال 97

هر ساله به منظور آماده سازی نیروهای عملیاتی برای حضور موثرتر در طرح امداد و نجات نوروزی ، دوره‌های بازآموزی امداد و نجات برگزار می‌شود. در همین راستا، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از برگزاری دوره‌های کشوری “بازآموزی جستجو و نجات در حوادث جاده ای” ویژه سرتیم‌های طرح امداد و نجات نوروزی […]

میلاد میرعابدینی
یکشنبه - ۶ اسفند ۱۳۹۶

هر ساله به منظور آماده سازی نیروهای عملیاتی برای حضور موثرتر در طرح امداد و نجات نوروزی ، دوره‌های بازآموزی امداد و نجات برگزار می‌شود. در همین راستا، رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر از برگزاری دوره‌های کشوری “بازآموزی جستجو و نجات در حوادث جاده ای” ویژه سرتیم‌های طرح امداد و نجات نوروزی در ۶ استان کشور خبر داد.

مرتضی سلیمی  با اشاره به اینکه هر ساله به منظور آماده سازی نیروهای عملیاتی برای حضور موثرتر در طرح امداد و نجات نوروزی، دوره‌های بازآموزی امداد و نجات برگزار می‌شود، اظهار کرد: این دوره‌های آموزشی در سال جاری در دو حوزه ارائه می‌شود از جمله آموزش تمامی امدادگران حاضر در طرح امداد و نجات نوروزی در سطح استانها و دوره آموزشی ویژه سر تیم‌های جست‌وجو و نجات در حوادث جاده ای به صورت کشوری.

وی با اشاره به اینکه آموزش سرتیم‌های جستجو و نجات در حوادث جاده ای به صورت کشوری و در 6 استان اصفهان، کرمان، اردبیل، زنجان، خوزستان و خراسان رضوی برگزار می‌شود، افزود: در این دوره‌های آموزشی 2 هزار امدادگر از سوم تا 11 اسفند آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند تا این آموزش‌ها را پیش از آغاز اجرای طرح امداد و نجات نوروزی در اختیار سایر امدادگران حاضر در استان‌ها قرار دهند.

رئیس سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر همچنین از برگزاری دوره آموزشی بازپیوند خانواده با همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ و معاونت امور بین الملل جمعیت خبر داد و تاکید کرد: این دوره آموزشی، 4 روزه است و از 7 اسفند آغاز می‌شود که طی آن، سر تیم‌های بازپیوند خانواده در سوانح بر اساس پروتکل‌های بین المللی برای نخستین‌بار در زمینه بازپیوند خانواده در سوانح، آموزش‌های لازم را فرا می‌گیرند.

سلیمی، به برگزاری دوره آموزشی ایمنی و راهبری تیم‌ها ویژه روسای ادارات عملیات جمعیت هلال احمر استانها هم اشاره کرد و گفت: این دوره آموزشی سه روزه با همکاری کمیته بین المللی صلیب سرخ، فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر و معاونت امور بین الملل جمعیت و سرفصل‌های آموزشی کمیته و فدراسیون برگزار می‌شود.

رئیس سازمان امدادو نجات جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌های آموزشی یاد شده با همکاری بسیار مناسب معاونت آموزش، پژوهش و فناوری جمعیت در حال اجرا هستند.

منبع: تسنیم

درصد مجاز شیشه دودی از نظر پلیس راهور

طرح برخورد با خودروهای دودزا در دستور کار پلیس راهور

آغاز طرح نوروزی پلیس راهور از ۲۵ اسفند

تخلفاتی که پلیس با آن‌ها بیشترین برخورد را دارد

کدام تخلفات خودروتان را مهمان جرثقیل پلیس می کند؟

کنترل فضای پارک حاشیه ای توسط خودروهای مکانیزه پلیس

 

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی