ایران مهم ترین پایگاه غیرفرانسوی تولید سیتروئن می شود

مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا درباره سفر هفته گذشته خود به فرانسه و بازدید از کارخانه پژو سیتروئن می گوید طرف فرانسوی آماده انتقال فناوری به ایران و کمک به سایپا جهت ارتقای سطح دانش طراحی خودرو و قطعات است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو به نقل از سایپانیوز :

مهندس محسن جهرودی که هفته پیش به دعوت کارلوس تاوارس مدیرعامل گروه پژوسیتروئن به فرانسه سفر کرده بود در بازگشت به ایران از علاقه مندی دو طرف برای توسعه همکاری ها خبر داده و آن را یکی از مهم ترین دستاوردهای صنعت خودروسازی ایران می داند.

جهرودی می گوید سیتروئن یک خودروساز معتبر جهانی است و برنامه سایپا تولید مشترک دو خودروی سیتروئن C3 و C3RX در سایت تولید مشترک دو گروه در شهر کاشان در نظر گرفته شده است. بنا به گفته مدیرعامل سایپا قرار است در آینده خودروهای دیگری همچون C4 و C6 هم در ایران تولید شوند.

سیتروئن فرانسه از حدود سال 1346 به عنوان مهم ترین شریک تجاری سایپا به شمار       می رفته و در دهه 80 خودرو زانتیا را در این شرکت تولید کرد که مورد استقبال قرار گرفت؛ پس از برجام که تحریم های صنعت خودروسازی در ایران مرتفع شد، این شرکت تصمیم به بازگشت به بازار ایران گرفت و همکار  سنتی خود را برای تولید محصولات جدید انتخاب کرد.

مدیرعامل گروه سایپا همچنین اعلام کرده که قرار است خودروهای کلاس شاسی بلند و SUV سیتروئن نیز به سبد تولیدات این شرکت در ایران اضافه شوند.

در بازدیدی که مدیرعامل سایپا از مراکز تحقیقاتی و مطالعاتی سیتروئن در فرانسه داشته، دو طرف بر سر انتقال دانش فنی به ایران و تبدیل کردن این کشور به پایگاه صادرات خودروهای سیتروئن به سرتاسر جهان مقدمات توافق های مهمی را فراهم کرده اند و قرار است در همین راستا ایران به مهم ترین پایگاه تولید سیتروئن در دنیا پس از فرانسه تبدیل شود.

جهرودی همچنین در جریان سفر خود به فرانسه از مرکز طراحی موتور، قوای محرکه و شاسی سیتروئن بازدید کرده است.

مدیرعامل گروه سایپا همچنین برنامه همکاری مشترک سایپا و سیتروئن را دارای مراحل مختلفی می داند که قرار است به تدریج با گذر زمان پیش رفته و در سال های آتی هم خودروهای جدیدی همزمان با تولید در خاک فرانسه در ایران تولید و صادر شوند.

قرار شده دو شرکت یک هیئت کارشناسی مشترک ایجاد کنند تا تمام مسائل فنی مربوط به برنامه همکاری، توسط اعضای آن پیگیری شود.

همکاری جدید سایپا و سیتروئن مهرماه سال گذشته و همزمان با سفر کارلوس تاوارس به ایران آغاز شد و در روز امضای قرارداد، او برنامه سیتروئن را تولید خودروهای باکیفیت و پاسخگویی به نیاز بازار ایران و صادرات به بازارهای خارجی اعلام کرده بود.

همچنین شرکت “پژوسیتروئن”، همکاری خود با دیگر خودروسازی ایرانی یعنی ایران خودرو را آغاز کرده و محصولات مختلفی از گروه پژو قرار است در این شرکت تولید شوند.

برگزاری نشست مدیران عامل سایپا و سیتروئن

گسترش برنامه های مشترک سایپا و سیتروئن

هدف گذاری سایپا سیتروئن برای برتر شدن در گروه PSA

تولید آزمایشی سیتروئن C3 در سایپا کاشان

سایپا سیتروئن در مسیر رشد

آقای کت و شلواری فرانسوی/ نگاهی به سیتروئن C6 محصول آینده سایپا

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!