استقبال شهروندان از خدمات مراکز معاینه فنی در ایام نوروز

36000 دستگاه خودرو در ایام تعطیلات نوروز به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده اند. در ایام نوروز همچون سنوات گذشته در روزهای تعطیل حداقل 3 مرکز معاینه فنی و در روزهای معمولی کلیه مراکز با تمام ظرفیت کاری فعال بوده اند.

به گزارش روابط عمومی ستاد معاینه فنی- مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروهای تهران دکتر سید نواب حسینی منش از مراجعه 36000 دستگاه خودرو در ایام تعطیلات نوروز خبر داد.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی ضمن تقدیر از شهروندان قانون مدار اظهار داشت ارتقا آگاهی شهروندان از مزایای انجام معاینه فنی قبل از سفر و احساس مسئولیت ایشان موجب گردیده که هر سال میزان مراجعات در این ایام افزایش و رشد مثبت داشته باشد. در ایام نوروز همچون سنوات گذشته در روزهای تعطیل حداقل 3 مرکز و در روزهای معمولی کلیه مراکز با تمام ظرفیت کاری فعال بوده اند.

حسینی منش در ادامه افزود: مراکز معاینه فنی شهر تهران در برخی از بازه های زمانی همانند ایام نوروز به علت افزایش حجم مراجعات دارای طول صف و مدت انتظار طولانی تری در مقایسه با ایام معمولی میباشند لذا از شهرمندان تقاضا میشود نسبت به مدیریت زمان مراجعه به مراکز اقدام و قبل از اتمام اعتبار معاینه فنی خودروی خود در زمانهای عادی به یکی از مراکز مراجعه نمایند.

شهروندان می توانند جهت اطلاع از وضعیت شلوغی مراکز با ارسال عدد 1 به سامانه پیامکی 2000112 از آخرین وضعیت مدت زمان معطلی و طول صف در مراکز مطلع شوند . همچنین میتوانند با استفاده از سامانه نوبت دهی جهت جلوگیری از اتلاف وقت با تعیین وقت قبلی در زمان و مکان مورد نظر مراجعه نمایند.

معاینه فنی خودرو

وی در ارتباط با وضعیت مردودی خودرو ها و اهمیت بحث معاینه فنی در ارتقا ایمنی تصریح کرد : در سال 96 در حدود12درصد از یک میلیون و پانصد هزار دستگاه خودرو مراجعه کننده به مراکز معاینه فنی از تست ترمز مردود گردیده اند این بدان معنیست که نقص ترمز 180هزار دستگاه خودرو توسط تجهیزات تشخیص و رفع ایراد شده است در مراکز معاینه فنی حداقل 18 آیتم مربوط به آلایندگی و ایمنی کنترل میشود که آزمون ترمز یکی از این آیتم ها است.

حسینی منش در خصوص معاینه فنی ویژه اظهار داشت در حال حاضر در کلیه مراکز شهر تهران قابلیت انجام واخذ این معاینه فنی امکان پذیر است وکلیه خودروها با اخذ این معاینه فنی مشمول تخفیف 20 درصدی جهت تردد در محدوده طرح ترافیک خواهند شد. هزینه مربوط به انجام معاینه فنی ویژه با معاینه فنی معمولی کاملا یکسان بوده و تنها در فرایند تست آلایندگی وحدود مجاز گازهای آلاینده خروجی از اگزوز با یکدیگر متفاوت میباشند . خودروهای انژکتوری در صورت سلامت کارکرد موتور وکاتالیست به راحتی میتوانند معاینه فنی ویژه را اخذ نمایند میزان مردودی خودروها در تست آلایندگی در حدود 29 درصد است که 14 درصد از آن مربوط به مردودی خودروها در معاینه فنی ویژه هستند.

مدیر عامل ستاد معاینه فنی در پایان تاکید کرد با عنایت به اعمال جریمه معاینه فنی به صورت مکانیزه توسط دوربین شهروندان حتما مدت اعتبار معاینه فنی خود را کنترل کنند و جهت مدیریت زمان مراجعه 10 روز قبل از پایان اعتبار معاینه فنی به مراکز مراجعه نمایند.

 

لاماری راین ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!