3 راه حل برای جلوگیری از جوش آوردن خودرو

فصل تابستان و نزدیک است و هوا رو به گرم شدن می رود. گرمای هوا موجب بالا رفتن دمای موتور خودرو و جوش آوردن خودرو می شود. در ادامه می خواهیم به 3 نکنه مهم در رابطه با جلوگیری از جوش آوردن موتور خودرو اشاره کنیم که در فصول گرم سال کاربردی به نظر می رسد.

از ترکیب ضد یخ، ضد جوش و ضد زنگ با آب که دمای جوش بالاتری نسبت به آب دارد در رادیاتور استفاده شود و در صورت کم شدن آب رادیاتور، آبی که قبلاً جوشیده شده باشد، مورد استفاده قرار گیرد و ضمن توجه به درجه ای که سطح مایع را مشخص می کند، رادیاتور هیچ گاه نباید از ترکیب مذکور لبریز شود.

از عدم ورود ضربه به پره های رادیاتور و عدم نشت مایع درون رادیاتور اطمینان حاصل نموده و ضمن عدم استفاده از مواد رسوب زدا داخل رادیاتور و عدم باز کردن ترموستات و خروج آن از خودرو، از آب بندی واشرها و واترپمپ و نیز سلامت تسمه ها، مطمئن شده و در صورت خرابی یا فرسودگی رادیاتور در تعویض آن تردید نکنید.

در صورتی که خودرو جوش آورد، از باز کردن در رادیاتور یا منبع انبساط جداً خودداری شود، چون ممکن است باعث پرتاب آب داغ و سوختگی شود. در صورت جوش آوردن خودرو باید موتور در حال روشن نگه داشته شده و آب به سطح پره های رادیاتور پاشیده شود تا به تدریج خنک شود.

با خودرو جوش آورده چگونه رفتار کنیم؟

عوامل بالا رفتن دمای آب موتور خودرو چیست؟

نکاتی کاربردی پیرامون ضد یخ موتور خودرو

روش های درست و صحیح تمیز کردن داخل خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!
  1. مجید

    اول بگم این راهکاری که میگم بدرد 5 درصد از ادما میخوره پس هی با خودتون فکر نکنید این چه کاریه!دوما من تو یه شهریم که دما تو تابستونا بین 42 تا 47 درجه است سوما شغل بنده رانندگیه و مجبورم تو لنگ ظهر با 5 تا سرنشین تو ترافیک کولر بگیرم و ماشینمم 405 گاز سوز مدل 95 هست که معروف به واشر سرسیلندر سوزوندنه.خب حالا راهکار
    یه مغزی پمپ بنزین لازم دارید که مال پیکان پراید یا 206 باشه بهتره یه 20 لیتری اب یه شلنگ باریک مال کولر ابی که متری 1000 تومنه پمپم قیمت امروز 120 تومنه .سر لوله رو پلمپ کنید از سر پلمپ شروع کنید با هویه یا یه سیم داغ به طول یه متر از لوله 10 تا سوراخ درست کنید و بین دو تا رادیات قرار بدید یه جوری که اب رو موتور یا بقیه اجزا نریزه چون لوله کولر باریکه راحت میتونید ردش کنید بین دو تا رادیات و از زیر ماشین ردش کنید تا بیاد تو صندوق عقب (از سوراخ تخله اب بفرستید تو صندوق) از اینطرف هم دو تا راه داره یا مغزی رو مستقیم بزارید تو یه پارچه که کار فیلتر رو انجام بده و بندازین تو بیست لیتری یا هم با لوله کشی مغزی رو بیرون 20 لیتری وصل کنید که باز یه خورده ریزه کاری داره برای برق هم میتونید منفی رو از بدنه و مثبت رو از چراغ خطر بگیرید که هر وقت خودروتون 9 کرد چراغ کوچیک رو 5 ثانیه روشن کنید نتیجه رو ببینید عمر باتری هم چون فن مدام روشن نمیمونه به شکل محسوسی میره بالا برای شبها هم که چراغ کلا روشنه رو سیم منفی یه سوئیچ بزارید که خاموشش کنید سه تا تابستون رو ماشین وصل میکنم عالیه در بدترین شرایط روزی 10 لیتر اب مصرف داره سوال داشتید ایمیل بدید
    Majiddehghan9490@gmail.com