اصفهان ، پایلوت استفاده از موتور سیکلت برقی می شود

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور گفت: با توجه به ظرفیت اصفهان با پایلوت قرار دادن این استان می توان طرح استفاده از موترو سیکلت برقی را در کشور اجرا کرد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محسن دلاویز در دیدار با استاندار اصفهان، اظهار کرد: مهرعلیزاده نخستین استاندار در سطح کشور است که پیشرو در استفاده از موتورسیکلت‌های برقی در سطح استان شدند.

وی مصرف بنزین در سطح کشور را حدود 100 میلیون لیتر در روز اعلام کرد و افزود: نباید این روند و مصرف بی‌رویه ادامه داشته باشد.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور با بیان اینکه اصفهان، میراث تاریخی ایرانیان است و نگاه دنیا به این شهر است، افزود: باید در جهت آلودگی هوا استفاده از موتورسیکلت‌های برقی را در اولویت این شهر قرار دهیم.

وی با اشاره به اهمیت اصفهان برای مدیران کشوری، افزود: مباحث زیست محیطی این شهر از اهمیت بالایی برخوردار است و این طرح برای اصفهان مورد نیاز و یک ضرورت است.

دلاویز یادآور شد: باید از ظرفیت مدیریت استان اصفهان در کلان کشور استفاده کرد و با پایلوت قراردادن اصفهان در استفاده از موتورسیکلت های برقی، این طرح را برای کل کشور اجرایی کنیم.

وی با اشاره به ماده 12 قانون رفع موانع تولید رقابت پذیر و ارتقای نظام مالی کشور، تصریح کرد: براساس این قانون به دولت اجازه داده شده مابه التفاوت قیمت واقعی کالا و خدماتی که عرضه می‌شود با قیمت بین‌المللی به سرمایه‌گذار پرداخت کند.

مدیرعامل شرکت بهینه سازی مصرف سوخت کشور افزود: با توجه به بند ب این قانون طرح‌های بهینه سازی مصرف انرژی در بخش های مختلف از جمله صنعت با اولویت صنایع انرژی بر و حمل و نقل عمومی و ریلی درون و برون شهری و ساختمان، توسعه استفاده از انرژی های تجدید پذیر، گسترش استفاده از گاز طبیعی فشرده یا مایع یا گاز مایع و یا برقی با خوردوهای پرمصرف و فرسوده است که طرح جایگزینی موتورسیکلت برقی با بنزینی را شامل می‌شود.

استاندار اصفهان نیز در این دیدار، اظهار کرد: در راستای بهبود وضعیت محیط زیست استان برنامه های تدوین و اجرایی شده، اما مسئله‌ای که تاکنون مغفول مانده وضعیت موتورسیکلت ها است که آلودگی آنها بعضا بیشتر از برخی خودروها است.

گزارش خودرو

محسن مهرعلیزاده با بیان اینکه نزدیک به 700 هزار موتورسیکلت در شهر اصفهان تردد دارند، افزود: باید با انرژی پاک و تبدیل موتورهای بنزینی به برقی در راستای کاهش آلودگی موتورسیکلت ها اقدام کرد.

وی با تاکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در جهت تولید موتور سیکلت برقی، اظهار کرد: اختلاف قیمت زیادی بین موتورسیکلت های بنزینی و برقی وجود دارد و باید با حمایت و ارائه یارانه و تقسیط لازم مردم را به استفاده از این نوع موتورسیکلت تشویق کرد .

 

استاندار اصفهان با اشاره به طرح از رده خارج کردن موتورسیکلت های بنزینی فرسوده با موتورسیکلت برقی، خاطر نشان کرد: حمایت از موتورسیکلت های برقی می‌تواند آلودگی هوا را تا حدودی کاهش دهد و لازم است که دستگاه های ذیربط حمایت و کمک لازم را در این خصوص داشته باشند و اصفهان باید به عنوان الگو در کشور در راستای استفاده از موتورسیکلت برقی مطرح شود.

 

وی در خصوص بهینه‌سازی مصرف سوخت در صنایع، اظهار کرد: باید پیشنهادات لازم برای بهینه‌سازی مصرف سوخت در صنایع تدوین و با یک زمان‌بندی اجرایی در اختیار صنایع قرار گیرد و ملزم به اجرا شوند و در صورت عدم اجرا برخورد لازم صورت گیرد.

منبع : ایسنا

 

قیمت موتورسیکلت برقی کاهش می یاید / زیرساخت های استفاده از موتوربرقی فراهم نیست

آغاز طرح ساماندهی پلاک موتورسیکلت‌ها

موتورسیکلت های برقی بازار را بیشتر بشناسید (بررسی کامل + جدول مشخصات فنی)

ناجیان هوای پاک/ نگاهی به نماینده های هیبریدی تویوتا در بازار ایران

تولید موتور سیکلت برقی ایرانی در سایپا از سال 98

نگاهی به بازار خودروها و موتورسیکلت های برقی در ایران

صدور مجوز شماره‌گذاری برای ۷ موتورسیکلت برقی

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

اتو خسروانی

نظر شما !!