70 درصد آلودگی تهران بدلیل تردد اتوبوس و کامیون های فرسوده است

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران با تاکید بر این که خودروهایی که در تهران تردد می کنند باید معاینه فنی تهران را بگیرند، گفت: ٧۰ درصد آلودگی تهران مربوط به اتوبوس ها و کامیون های گازوئیلی است و حدود سه هزار اتوبوس آلاینده در تهران مربوط به شرکت واحد است و باید از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی و فرسوده ممانعت شود.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محمدحسین مقیمی استاندار تهران در جلسه کارگروه کاهش آلودگی هوای استان تهران با اشاره به اینکه لازم است پلیس راهور روزانه و شبانه در برخورد با کامیون های فرسوده و فاقد معاینه فنی و آلاینده جریمه صادر کند گفت: کامیون ها و اتوبوس هایی که در سطح شهر تردد می کنند در سامانه شهرداری ثبت می شوند و در صورت مشاهده تردد خودروهای سنگین باری و مسافری فاقد معاینه فنی و شناسه، متوقف شوند.

وی با بیان اینکه تردد خودروهای مسافر بر و باربر در تهران با شهرداری تهران است و اتوبوس ها برای حمل و نقل نیاز به تایید شهرداری تهران دارند عنوان کرد: ٧۰ درصد آلودگی تهران مربوط به اتوبوس ها و کامیون های گازوئیلی است و حدود سه هزار اتوبوس آلاینده در تهران مربوط به شرکت واحد است و باید از تردد خودروهای فاقد معاینه فنی و فرسوده ممانعت شود.

استاندار تهران با بیان اینکه توقف حرکت کامیون ها و اتوبوس های فرسوده عملیاتی است عنوان کرد: موضوع اصلی با اجرای این طرح ،تعللی است که در جابجایی مسافران توسط اتوبوس ها و حمل بار از طریق کامیون ها پیش می آید و هدف اصلی کاهش آلودگی هواست و نباید هم جریمه اعمال شود و هم شاهد عدم کاهش آلودگی هوا در تهران باشیم.

مقیمی در این جلسه گفت: سهم استان تهران در برخورداری از اتوبوس ها و کامیون های جدید در طرح نوسازی باید لحاظ شود و نیاز است وزارت صنعت معدن و تجارت در راستای نوسازی ناوگان استان تهران توجه ویژه کند.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه زمستان امسال با برنامه ریزی های انجام شده باید بهتر از سال های گذشته از آلودگی عبور کنیم افزود: تا آبان ماه امسال مقدمات زیرساخت ها باید فراهم شود و تولیدکنندگان خودروها،و واردکنندگان اتوبوس ها و کامیون ها باید همراهی کنند تا امسال زمستانی با حداقل آلایندگی داشته باشیم.

در پایان جلسه با دستور استاندار تهران مقرر شد؛ کارگروهی متشکل از محیط زیست، شهرداری تهران،پلیس راهور در تهران و فرمانداری،محیط زیست و شهرداری در شهرستان های استان تهران ساز و کار عملیاتی اجرای طرح ممانعت از تردد کامیون ها و اتوبوس های فاقدمعاینه فنی را بررسی کنند.

آلودگی هوا چهارمین عامل منجر به مرگ در جهان

رئیس‌ سازمان حفاظت‌ محیط‌ زیست‌ : سوخت و خودرو مقصران اصلی آلودگی هوا هستند

آلودگی هوا طرح زوج و فرد را به درب منازل کشاند

ارتقاء استاندارد خودروهای داخلی علاج آلودگی هوا

نقش سنسور اکسیژن در کاهش آلودگی هوا

راهکار جالب دولت برای کاهش آلودگی هوا/ خودروهای فرسوده

کمک به کاهش آلودگی هوا با طرح کلید به کلید ایران خودرو

 

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!