تولید خودرو و قطعه انحصاری نیست

عضو کمیسیون صنایع مجلس معتقد است اگر کسی قصد داشته باشد به تولید خودرو و ساخت قطعه ورود کند و در زمینه قیمت رقابت داشته باشد هیچ منع قانونی وجود ندارد و انحصار در جایی وجود دارد که اگر اراده کردید در بخشی از اقتصاد ورود کنید به شما اجاره ندهند و مجوز به راحتی در اختیار متقاضی قرار نگیرد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

محسن کوهکن عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی در خصوص وجود انحصار در تولید قطعه و خودرو، اظهار داشت: همواره به انحصار در قالب صادرات، سندیکاها و شخصیت‌های حقوقی که بتواند از حقوق مجموعه دفاع کنند می‌پردازیم، اما در زمینه تولید و حتی در ارتباط با واردات انحصار دولتی و خصوص دارای فساد و رانت است و باید فعالیت‌ها بر محور رقابت باشد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اگر کسی قصد داشته باشد به تولید خودرو و ساخت قطعه ورود کند و در زمینه قیمت رقابت داشته باشد هیچ منع قانونی وجود ندارد، گفت: انحصار در جایی وجود دارد که اگر اراده کردید در بخشی از اقتصاد ورود کنید به شما اجاره ندهند و مجوز به راحتی در اختیار متقاضی قرار نگیرد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه در بخش تولید خودرو و ساخت قطعه مانعی در مسیر فعالیت متقاضیان وجود ندارد که ایجاد انحصار کند، ادامه داد: اگر فردی تعدادی مهندس و مبتکر را گردآوری کند و سمت ساخت قطعه با کیفیت و قیمت مناسب حرکت کند می‌تواند رقابت داشته باشد و فضا انحصاری نیست.

کوهکن در پایان با تاکید بر اینکه جایی انحصار معنی پیدا می‌کند که اگر فردی از جامعه قصد داشته باشد در بخشی که تخصص و تجربه دارد ورود کنند منع قانونی یا شرایطی برای وی ایجاد کنند که توان ورود نداشته باشد، خاطرنشان کرد: در حال حاضر منع قانونی و شرایطی برای اینکه فرد نتواند در قطعه‌سازی و حتی تولید خودرو ورود کند وجود ندارد.

تولید خودرو 38 درصد کاهش یافت

مدیران خودرو اهداف بلند مدت در تولید خودرو را دنبال می کند

چرخه تولید خودرو به حالت طبیعی باز می گردد؟

خط و نشان استاندارد برای خودروسازان ؛ توقف تولید خودروهای نا ایمن از ابتدای دی ماه

نگاهی به دلایل کاهش تولید خودرو در کشور/ وقتی قطعه به اندازه کافی نداریم!

تفاهم نامه سه جانبه وزارت صنعت، جهاددانشگاهی و بخش خصوصی برای تولید خودرو هیبریدی

چرخ تولید خودرو پنچر شد!/ واردات مواد اولیه مشکل جدید صنعت قطعه سازی

لاماری ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!