جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در سطح تهران آغاز شد

همزمان با اجرای فاز دوم طرح کاهش، جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی از امروز در سطح شهر تهران آغاز شده است. طبق این قانون، جریمه 50 هزار تومانی در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی است.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران از جریمه ۵۰ هزار تومانی خودروهای فاقد معاینه فنی خبر داد و گفت: این طرح از امروز در تمام سطح شهر تهران اجرا خواهد شد.

سیدنواب حسینی‌منش با اشاره به اجرای فازی دوم طرح کاهش آلودگی هوای شهر تهران اظهار کرد: این طرح با کمی تاخیر از امروز و با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی اجرا خواهد شد.

وی تصریح کرد: طبق برنامه ریزی صورت گرفته از امروز 1240 دوربین در سطح شهر تهران از مبادی ورودی و همچنین محدوده زوج و فرد و طرح ترافیک کار ثبت خودروهای که فاقد معاینه فنی هستند را انجام می‌دهند.

حسینی منش در پاسخ به این پرسش که آیا دوربین‌های اشاره شده فعال هستند یا خیر،گفت: تمام این دوربین در روزهای اخیر تست شدند وخودروهای که فاقد معاینه فنی باشند 50 هزار تومان جریمه خواهند شد.

آغاز جریمه خودروهای فاقد معاینه فنی در حالی است که پیش تر فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفته بود، آغاز جریمه این خودروها منوط به خلوت شدن مراکز معاینه فنی خواهد بود. در همین راستا مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودروی شهر تهران ادامه داد: مراکز معاینه فنی در روزهای گذشته به حالت عادی بازگشتند و دیگر خبری از صف‌های طولانی نیست علاوه بر اینکه به زودی دو مرکز دو خطه در شهرری و چیتگر و 5 مرکز سیار یک خطه راه‌اندازی خواهد شد.

وی بیان کرد: از تمامی رانندگان درخواست می‌شود که هر چه زودتر به یکی از مراکز معاینه در سطح شهر تهران مراجعه کنند و نسبت به اخذ معاینه فنی خودروی خود اقدام کنند و در غیر این صورت توسط پلیس جریمه خواهند شد.

منبع: تسنیم

کدام خودروهای ملزم به دریافت معاینه فنی هستند؟

راهکارهای کاهش آلایندگی موتورسیکلت ها

توضیحات ستاد معاینه فنی در خصوص اخلال روند کاری روز گذشته

نقش اساسی معاینه فنی در کنترل آلودگی هوا

اجرای مرحله دوم طرح کاهش منوط به خلوت شدن مراکز معاینه فنی شد

کاهش طول صف و مدت انتظار در مراکز معاینه فنی تهران

شیشه دودی خودرو در چه شرایطی قابل اعمال قانون است؟ + رقم جریمه دودی کردن پنجره خودرو

توریست انگلیسی 45 هزار دلار در دوبی جریمه شد! / رکورد سرعت دوربین های دوبی شکسته شد

جریمه های میلیونی تقسیط می شوند /کاهش 10 درصدی میزان تصادفات منجر به فوت در 4 ماهه نخست سال جاری

جریمه هر ساعت تردد با خودروهای فرسوده در تهران چقدر است؟

جریمه 50 هزار تومانی برای تغییر در میزان و رنگ نور چراغ خودرو

جریمه 100 هزار تومانی و نمره منفی برای صحبت با تلفن همراه حین رانندگی

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!