دستگاه‌های نازل چه قدر برای بازگشت کارت سوخت آماده‌اند؟

با قطعی شدن بازگشت کارت سوخت مهم‌تر از گذشته مطرح می‌شود، این است که نازل‌های سوخت که اکنون عمری ۱۱ ساله دارند، چه قدر برای بازگشت جدی کارت سوخت آماده اند؟

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو؛

چندی پیش شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، از بازگشت قطعی کارت سوخت به چرخه سوخت‌گیری خبر داد. کارت سوختی که با سهمیه‌بندی بنزین از سال 1386 نقش مهمی در چرخه سوخت‌گیری داشت و تا سال 1394 که بنزین تک نرخی شد، اهمیت خود را حفظ کرد. بعد از تک نرخی شدن بنزین کم‌کم استفاده از کارت سوخت مالکان خودرو کم‌رنگ شد و کار به جایی رسید که مردم به سوخت‌گیری با کارت جایگاه‌دار خو گرفتند.

اکنون که بازگشت کارت سوخت مالک خودرو یا موتور سیکلت قطعی شده است و هر فرد فقط باید از کارت سوخت خود برای سوخت‌گیری استفاده کند و هم‌چنین قرار است کارت سوخت برخی افراد به کارت بانکی آن‌ها متصل شود، سوال این است که نازل‌ها چقدر آمادگی پاسخگویی به این فرآیند را دارند؟

در این راستا، بیژن حاج‌محمدرضا رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت گفت: دستگاه‌های موجود در جایگاه‌ها مخدوش هستند و مشکل دارند، درنتیجه باید دوباره بخش های مهندسی برای تغییر، تعویض و یا بهبود دستگاه‌ها اقدام کنند که تاکنون چنین اقدامی صورت نگرفته است.

وی با بیان این‌که دستگاه‌های فعلی قابل استفاده هستند، افزود: اما از صددرصد ظرفیت نمی‌توان استفاده کرد. حداقل 50 درصد و حداکثر 55 درصد نازل‌ها قابلیت استفاده دارند و 45 درصد احتیاج به تغییر و تعمیر دارند.

به گفته رییس اتحادیه جایگاه‌داران سوخت ،حدود 4000 جایگاه سوخت در سطح ایران فعالیت می‌کند که هر کدام 12 نازل دارند که نوسازی این تعداد نازل به سرمایه هنگفتی نیاز دارد.

منبع: ایسنا

40 جایگاه سوخت دولتی در 22 آذر ماه جاری به مزایده گذاشته می شوند

ممنوعیت ساخت جایگاه سوخت در ایران

دعوت به کار بانوان در جایگاه سوخت

بازگشت بنزین سوپر به جایگاه های سوخت تهران

افتتاح ۱۵۰ جایگاه عرضه سوخت گاز طبیعی تا پایان سال

 مشکلی بابت تامین سوخت در جایگاه ها وجود ندارد

مخالفت تمام قد جایگاه داران با طرح برندینگ سوخت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!