مذاکره برای خرید هواپیما از عراق و ترکیه

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس گفت:  صحبت هایی درباره خرید هواپیما از کشور ترکیه و عراق مطرح شده و شرکت هایی به ویژه در کشور عراق برای تحقق این موضوع اعلام آمادگی کرده اند.

سیداحسن علوی نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس با اشاره به برنامه ریزی وزیر راه و شهرسازی برای خرید هواپیما جدید، گفت: در شرایط کنونی این وزاتخانه برنامه ریزی دقیقی را برای خرید هواپیما جدید صورت داده و در چند وقت اخیر مذاکراتی با کشورهای مختلف انجام شده است.

نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مصاحبه های وزیر راه موضوع خرید هواپیمای دست دوم مطرح شده، اما به نظر من خرید این هواپیما قابل اطمینان و اعتماد نیست.

خرید هواپیماهای دست دوم برای کشور بسیار گران تمام می شود

وی تصریح کرد: اگر وزارت راه و شهرسازی به دنبال نوسازی ناوگان هوایی است، باید خرید هواپیماهای نو و جدید در دستور کار قرار گیرد و خرید هواپیماهای دست دوم به صلاح نیست، زیرا خرید هواپیماهای دست دوم برای کشور بسیار گران تمام می شود.

خرید هواپیماهای نو اولویت اصلی برای نوسازی ناوگان هوایی

گزارش خودرو

علوی گفت: در گذشته تعدادی هواپیمای دست دوم خریداری شد، اما بعد از گذشت مدتی این هواپیماها دچار مشکل و نقص شد، از این رو در شرایط کنونی اولویت اصلی در این حوزه باید خرید هواپیماهای نو باشد.

این نماینده مردم در مجلس دهم ادامه داد: البته در بحث خرید هواپیماهای جدید و نو، مسئله تحریم ها در میان است، از این رو باید راه کار و سازکاری برای دور زدن تحریم اندیشیده شود.در شرایط کنونی سرمایه گذارانی در کشور وجود دارند، که برای خرید هواپیماهای نواعلام آمادگی کرده اند.

نایب رئیس کمیسیون عمران مجلس، با اعلام اینکه کشورهای ترکیه و عراق دو گزینه اصلی برای خرید هواپیماهای نو هستند، تصریح کرد: در شرایط کنونی صحبت هایی درباره خرید هواپیما از کشور ترکیه و عراق مطرح شده  و شرکت های به ویژه در کشور عراق برای تحقق این موضوع اعلام امادگی کرده اند، از این رو باید با جدیت بیشتری برای تحقق این اهداف گام برداشته شود.

منبع: خانه ملت

اولین تعمیر اساسی هواپیماهای پسابرجامی توسط متخصصان داخلی

آغاز تحقیق و تفحص مجلس از قرادادهای هواپیمایی وزارت راه و شهرسازی

ایران از شرکت هواپیماسازی ای تی آر شکایت می کند

اعلام آمادگی چند ایرلاین اروپایی برای پوشش تقاضای سفر مسافران ایرانی

تاخیر در پروازها بیش از نُرم جهانی است / تلاش برای تامین ناوگان هوایی با خرید و اجاره هواپیما

ورود 5 فروند هواپیما ATR جدید به فرودگاه مهرآباد

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!