خبرنگاران از تخفیف 90 درصدی عوارض طرح ترافیک بهره‌مند می شوند

شب گذشته مهلت ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاری به پایان رسید اما به گفته مسئولان ذیربط خبرنگارانی که موفق به ثبت نام نشده اند از قطعاً از کارت بلیت یک‌ساله اتوبوس و مترو بهره‌مند می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

ثبت نام طرح ترافیک خبرنگاران از روزهای نخست اردیبهشت ماه‌سال‌جاری آغاز شد و طی فرخوان توسط معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران تا هفتم اردیبهشت به خبرنگاران و روزنامه‌نگاران فرصت داده شد جهت ثبت‌نام و تکمیل مدارک خود از طریق سایت «تهران من» اقدام کنند. البته این تاریخ در نهایت تا 13 اردیبهشت‌ماه تمدید شد و در این مدت اهالی رسانه جهت دریافت طرح ترافیک اقدام کردند.

هرچند هنوز آمار خبرنگاران درخواست کننده طرح ترافیک اعلام نشده است ولی عمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک اظهار کرد: خبرنگارانی که در سایت «تهران من» ثبت نام کرده‌اند، طرح ترافیک یا کارت بلیت یک ساله رایگان وسایل حمل و نقل عمومی را دریافت خواهند کرد.

وی ادامه داد: کارت اتوبوس‌های ارائه شده، جدید است و خبرنگارانی که کارت سال قبل خود را گم کرده باشند هیچ جای نگرانی برایشان نیست چراکه کارت‌های قبلی قرار نیست، شارژ شود؛ همچنین میزان شارژ کارت‌های جدید به زودی در کمیته مربوطه نهایی خواهد شد.

حداکثر و حداقل نرخ طرح ترافیک خبرنگاران

عمار سعیدیان‌فر مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک همچنین در ارتباط با طرح ترافیک خبرنگاران و هزینه عوارض مربوطه اظهار کرد: حداکثر هزینه طرح برای خبرنگاران در زمان‌های اوج ترافیک در صورتی که خودرو نیز معاینه فنی برتر نداشته باشد، روزانه 4140 تومان است.

وی افزود: در صورتی که خودروی خبرنگار معاینه فنی برتر داشته باشد و در زمان اوج ترافیک تردد شود 3105 تومان هزینه عوارض طرح ترافیک در نظر گرفته می‌شود.

مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیک ادامه داد: اگر در زمان‌های غیر اوج ترافیک و با معاینه فنی برتر خبرنگاران تردد کنند، عوارض طرح آنها 1449 تومان است و اگر معاینه فنی برتری در کار نباشد و در زمان غیر اوج تردد شود هزینه طرح ترافیک برای خبرنگار 1930 تومان هزینه دارد.

سعیدیان‌فر بیان کرد: از یک تیرماه سال جاری تردد محدوده کنترل آلودگی هوا (زوج و فرد سابق)، نیاز به پرداخت عوارض دارد که میزان آن نصف عوارض طرح ترافیک است، البته برای ترددهای کمتر از 20 روز رایگان در نظر گرفته شده ولی حتماً همه افراد از جمله خبرنگاران که در این محدوده تردد می‌کنند باید جهت ثبت‌نام به سامانه «تهران من» اقدام کرده‌ باشند.

انتشار اسامی خبرنگاران دریافت کننده طرح ترافیک در سامانه شفافیت

مدیر واحد ساماندهی محدودیت‌ها و طرح‌های ترافیکه همچنین گفت: امسال به طور کلی خبرنگاران از تخفیف 90 درصدی عوارض طرح ترافیک بهره‌مند هستند.

به گفته سعیدیان‌فر البته اسامی خبرنگاران دریافت کننده طرح ترافیک در سامانه شفافیت به همراه نام رسانه یا تشکل صنفی معرفی‌کننده آنها در سامانه شفافیت شهرداری تهران منتشر خواهد شد.

وی بیان کرد: کمیته بررسی شامل افرادی از کمیسیون عمران و کمیسیون فرهنگی، اجتماعی شورای شهر تهران، معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد، معاونت حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری و یک نفر از جامعه عکاسان و یک نفر از رسانه‌های مستقل غیردولتی است.

محسن پورسیدآقایی، معاون شهردار تهران نیز گفت: سهمیه‌ها به طور کلی نسبت به سال گذشته تغییر جدی نداشته است؛ آمار سهمیه خبرنگاران نیز تقریبا مشابه سال قبل است و تغییری در مصوبه‌های طرح ترافیک امسال درباره سهمیه‌ها و درصدبندی تخفیفات نداشته‌ایم.

وی افزود: سال گذشته دوسوم موارد خاص برای خبرنگاران، روزنامه‌نگاران و عکاسان خبری اختصاص یافت و البته کمی‌هم بیشتر شد و 2060 مورد به 2240 مورد رسید. امسال نیز مصوبه همچون سال گذشته است.

نحوه ارائه طرح بازنگری می‌شود؟

یکی از مشکلات خبرنگاران و روزنامه‌نگارانی که برای تهیه خبر و گزارش ناچار هستند در مناطقی از شهر تردد کنند و یا به سازمان‌های مختلف رفت و آمد داشته باشند، مسأله طرح ترافیک است؛ طرحی که شهرداری تهران تلاش کرده با نرخ مناسب در اختیار این صنف قرار دهد ولی به دلیل سهمیه‌ای شدن آن، به همه خبرنگاران تعلق نمی‌گیرد و این مسأله بسیاری از خبرنگاران را با چالش مواجه می‌کند. حالا باید دید با قرار دادن اسامی رسانه‌ها و خبرنگاران دریافت کننده طرح در سامانه شفافیت، بخشی از مشکلات این صنف حل می‌شود یا همچنان نحوه ارائه آن نیاز به بازنگری دارد؟

انتهای پیام/ منبع: فارس

ثبت طرح ترافیک برای آژانس ها و وانت بار ها تمدید شد

جزئیات طرح ترافیک 98 اعلام شد

تخصیص سهمیه طرح ترافیک به آژانس ها

ثبت‌نام طرح ترافیک خبرنگاری چگونه است؟

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!