آغاز به کار واحد سیار معاینه فنی خودرو در غرب تهران

مدیرعامل ستاد معاینه فنی خودرو های تهران از آغاز به کار ششمین واحد سیار تک خطه معاینه فنی در غرب تهران خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در توضیح این خبر واحدهای سیار تک خطه معاینه فنی که با هدف دسترسی مناسب تر شهروندان به خدمات معاینه فنی ایجاد گردیده ، در صورت نیاز با برنامه ریزی قبلی به مناطقی از شهرداری که فاقد مرکز معاینه فنی خودرو و یا تقاضای بیشتر است منتقل و ارائه خدمات می نمایند.

هم اکنون شهر تهران دارای 16 مرکز معاینه فنی ثابت با 46 خط معاینه فنی و 8 واحد معاینه فنی سیار تک خطه که 6 واحد از آن فعال و کد نرم افزار سیمفا وزارت کشور را برای فعالیت دریافت نموده اند می باشد.شایان ذکر است دو واحد سیار باقیمانده آماده بهره برداری و تنها منتظردریافت مجوزهای لازم جهت شروع به کار است.

حسینی منش در خصوص میزان مراجعات در دو ماه ابتدای سال اظهار کرد: دراین دو ماه در حدود170 هزار دستگاه خودرو به مراکز معاینه فنی شهر تهران مراجعه کرده اند که در مقایسه با سال گذشته 4 درصد رشد مراجعات داشته ایم. بدون تردید این افزایش مراجعات در طول سال 98 ادامه خواهد داشت و بر اساس پیش بینی انجام شده آمادگی لازم برای پذیرش 2/2 میلیون دستگاه خودرو در این سال در مراکز شهر تهران شامل توسعه مراکز و خطوط معاینه فنی، افزایش شیفت کاری و پشتیبانی فنی برنامه ریزی گردیده است.

وی در ادامه در ارتباط با فعالیت اکیپ های سیار تست کنار جاده ایی بیان کرد: با عنایت به اثر بخشی کارکرد و فعالیت این واحدها در کنترل و پایش مضاعف وضعیت آلایندگی خودروهای دیزل سنگین در حال تردد در شهر و کاهش چشم گیر آلودگی در سال 97 فعالیت این اکیپ ها به همراه پلیس راهور در سال  98منسجم تر و تشدید یافته است. در این دو ماه 1036 دستگاه خودرو سنگین در سطح شهر مورد ارزیابی و کنترل قرار گرفته که از این تعداد 91 درصد از آن دارای معاینه فنی و 9 درصد از آن فاقد معاینه فنی بوده است. 155 دستگاه خودروی دارای معاینه فنی در ارزیابی مجدد از تست آلایندگی مردود و معاینه فنی آن ابطال شده است. در مجموع 246 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا مردودی در تست آلایندگی توسط پلیس اعمال قانون و جریمه گردیده اند.

مدیرعامل ستاد معاینه فنی ضمن اعلام تغییر شماره تماس سامانه پاسخگو در توضیح آن افزود : این مجموعه با هدف ارائه خدمات مطلوب تر در پاسخگویی به شهروندان نسبت به تغییر سیستم مخابراتی و استفاده از سیستم VOIP سازمان فاوای شهرداری تهران با دسترسی و امکانات جدید اقدام نموده و شماره جدید 96006000 جایگزین شماره پیشین 41787 گردیده است. شهروندان می توانند جهت هر گونه سوال یا مشکل در خصوص مراکز شهر تهران با این سامانه تماس بگیرند.

وی در پایان گفت: به شهروندان گرامی توصیه می شود با توجه به خلوتی مراکز در ایام ماه مبارک رمضان هر چه زودتر نسبت به انجام معاینه فنی خودروی خود اقدام نمایند. در حال حاضر روزانه در حدود 5500 دستگاه خودرو با پراکندگی و توزیع مناسب به مراکز مراجعه می کنند و  شهروندان می توانند در کمتر از نیم ساعت با مراجعه به هر کدام از مراکز نسبت به انجام معاینه فنی خودرو اقدام نمایند.

انتهای پیام/

ماجرای لاستیک اجاره ای برای معاینه فنی خودرو چیست؟

سرویس دهی 2 مرکز معاینه فنی خودرو 24 ساعته شد

معاینه فنی خودرو چقدر هزینه دارد؟

ثبت و ضبط مراحل معاینه فنی خودرو به صورت آنلاین

 

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!