نوسانات نرخ ارز علت التهابات اخیر بازار خودرو

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: نوسانات بازار ارز موجب شده تا سرمایه های مردم به سمت بازار خودرو روانه شود که این امر تاثیر مستقیم و مخرب بر بازار خودرو دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

فرشاد مقیمی معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه تمرکز در بخش خودروسازی بر تولید و تحویل خودرو است، اظهار کرد: تا زمانی که تعهدات قبلی خودروسازان مرتفع نشود هیچ تعهد جدیدی به این شرکت‌ها اضافه نمی‌شود.

وی از تحویل خودروهای پیش فروش شده در سال گذشته تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد و گفت: زمان تحویل پیش‌فروش‌های جدید نیز پایان امسال و ابتدای سال آینده تعیین شده است.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: در سال جاری پیش‌بینی می‌شود تولید خودرو در هر یک از دو خودروساز بزرگ حداقل به 550 هزار دستگاه برسد؛ بنابراین طبق برنامه‌های این وزارتخانه در سال جاری حداقل یک میلیون و 100 هزار دستگاه خودروی پر تیراژ در خودروسازی‌های بزرگ، 100 هزار دستگاه خودرو در سایر خودروسازی‌ها و نیز 20 هزار دستگاه خودروی سنگین تجاری تولید خواهد شد. یعنی در مجموع پیش‌بینی می‌شود که یک میلیون و 220 هزار دستگاه خودرو در سال جاری تولید شود.

وی همچنین علت التهابات اخیر بازار خودرو را تلاطم نرخ ارز و تقاضای کاذب در این بازار عنوان کرد و گفت: به دلیل شرایط اقتصادی، بازار خودرو تبدیل به فضایی شده که مردم می‌توانند سرمایه نقدی خود را به کالای سرمایه‌ای تبدیل کنند. بنابراین با توجه به اینکه در بازارهای دیگر همچون مسکن به دلیل حجم بالای سرمایه مورد نیاز، امکان سرمایه‌گذاری برای اکثریت جامعه وجود ندارد، بازار خودرو با افزایش غیرمنطقی متقاضی مواجه شده است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

بالا بردن عرضه خودرو تاثیر مستقیم بر بازار دارد

کاهش عرضه خودرو متاثر از کمبود قطعه آن است

پدیده گرانی هیچ ارتباطی با سازمان بازرسی ندارد

روش شورای رقابت برای قیمت گذاری تنها با زیان خودروسازان همراه است

خروج قیمت گذاری خودرو از شورای رقابت از ابتدا صحیح نبود

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!