افزايش ستاره هاِی كيفی محصولات ايران خودرو در شرايط سخت تحريم

طبق نتايج ارزيابي شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران منتهي به خردادماه 98، ستاره هاي كيفي محصولات پژو پارس اتوماتيك كرمانشاه از دو به سه ستاره افزايش يافته و محصول207 صندوقدار اتوماتيك در نخستين ارزيابي، واجد دريافت چهار ستاره كيفيت شده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو 

هدف گذاري و نظارت مستمر كيفي در زنجيره تامين و توليد گروه صنعتي ايران خودرو،‌ شناسايي نقاط بهبود و تعريف برنامه بهبود،‌ منجر به افزايش ستاره هاي كيفيت محصولات ايران خودرو به ويژه در ماه هاي اخير شده است.

برمبناي اين گزارش، علاوه بر كنترل كيفيت روزانه محصولات توليدي، شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران به عنوان سازمان نظارتي، در بازه زماني يك ماهه، كيفيت خودروها را ارزيابي مي كند كه نتايج آن نزديك و منطبق بر نتايج ارزيابي هاي داخلي در ايران خودرو است.

نتايج ارزيابي هاي داخلي در مسير بهبود كيفيت محصولات و تعريف برنامه بهبود راهگشا بوده و دستيابي به اهداف كيفي را تسهيل مي كند. ستاد عالي كيفيت محصولات ايران خودرو با حضور مديران ارشد كيفيت در حوزه هاي مختلف تامين، ‌توليد و خدمات پس از فروش به صورت هفتگي ميزان پيشرفت و اجراي پروژه‌هاي بهبود را رصد مي كند. نظارت بر كيفيت قطعات و محصولات در شرايط خاص تحريم با حساسيت بالاتري انجام مي شود تا علاوه بر حفظ كيفيت،‌ اهداف ارتقاي كيفيت نيز محقق شود.

برهمين اساس،‌ در نتايج ارزيابي منتهي به خردادماه شركت بازرسي كيفيت و استاندارد ايران، محصول پارس اتوماتيك توليدي سايت كرمانشاه از دو ستاره به جمع سه ستاره ها پيوست و همچنين 207 صندوقدار اتوماتيك در نخستين ارزيابي در گروه چهار ستاره ها قرار گرفت. اين دستاوردها حاصل توجه و حمايت هاي مديريت ارشد گروه صنعتي ايران خودرو و تلاش جمعي مديران و كاركنان خانواده بزرگ اين گروه صنعتي است.

درحال حاضر نخستين محصول دارنده 5 ستاره كيفيت پژو 2008 ايران خودرو بوده و بيش از 60 درصد از محصولات اين خودروساز در گروه كيفيت سه ستاره و بالاتر هستند.

انتهای پیام/

هیچ خودرو سنگینی 5 ستاره کیفی نگرفت

پيشتازی ايران خودرو در تحقق اهداف اقتصاد مقاومتي، توليد و اشتغال

شش محصول ایران خودرو چهار ستاره کیفی دریافت کردند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!
  1. سعید

    ای کاش این بازرسین محترم استاندارد که تولی کنندگان را ستاره باران فرموده اند، به هموطنان میفرمودند : خودرویی که در مقایسه با تولیدات 11 سال قبل افت کیفیت وحشتناکی داشته، بسیاری از آیتم‌ها حذف شده، بیشماری از قطعات با نمونه های بی‌کیفیت و ارزان قیمت چین و داخلی جایگزین شده و عدم امنیت آن از سوی هر شخص فاقد اطلاعات چندان فنی قابل تشخیص است…. با چه معیارها و چگونه ارزشیابی می‌کنند که افزایش کیفیت را فقط ایشان متوجه می‌شوند ولی بچشم خریداران بجز نقص و کمبود و افت کیفیت چیزی نمی آید، آنچه پیشرفت و ارتقای چشمگیر داشته مطالبه‌ قیمت‌هایی است که هیچ تناسبی با کیفیت محصول ندارد و خریداران اکثرا از ناچاری و نیاز است که تن به خرید این کالسکه های مرگ می‌دهند.
    از زحمات بازرسان محترم استاندارد تقدیر شایسته دارم و امیدوارست ایشان هم بر ستاره های صداقت خویش بیفزایند