با پرفروش ترین خودروهای بازار انگستان آشنا شوید

شرکت خودروسازی فورد توانسته با فروش 127 هزار و 789 دستگاه خودرو در نیمه نخست سال 2019 مقام نخست را در بازار خودروی انگلستان به خود اختصاص دهد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بازار خودروی انگلستان به عنوان یکی از بزرگ‌ترین و مهم‌ترین کشورهای اروپایی همواره مورد توجه و استقبال مشتریان خودرو قرار گرفته است؛ به گونه‌ای که بسیاری از شرکت‌های خودروسازی فعال در این بازار همواره در رقابت سخت و تنگاتنگی با یکدیگر به سر می‌برند تا هر یک سهم بیشتری را از آن به خود اختصاص دهند.

حالا به تازگی فهرست جدیدی از خودروسازانی که توانسته‌اند در نیمه نخست دو سال پیاپی 2018 و 2019 میلادی سهم بیشتری را از بازار انگلستان تصاحب کنند، منتشر شده است که نشان می دهد برخی از این شرکت ها برخلاف رشد منفی در میزان فروش محصولات خود، همچنان سهم بالا و قابل توجهی از بازار این کشور را از آن خود کرده اند و در صدر جدول پرفروش ترین و محبوب ترین خودروهای فروخته شده در انگلستان قرار گرفته‌اند.

لیست محبوب ترین خودروهای انگلیس

بر اساس جدول بالا که در وب سایت best selling cars آمده است ، میزان فروش خودروهای فورد در نیمه نخست سال 2018 میلادی در بازار انگلستان ، 145 هزار و 541 دستگاه بوده که در نیمه نخست سال 2019 به 127 هزار و 789 دستگاه خودرو رسیده و رشد منفی 12.20 درصدی را برای این شرکت آمریکایی رقم زده است. سهم این خودروساز در بازار انگلستان در این بازه زمانی 10.7 درصد است.

فولکس واگن نیز با تجربه یک کاهش 2.20 درصدی توانسته است در این بازه زمانی سهم خود را به 8.74 درصدی در بازار انگلستان برساند. این خودروساز آلمانی در نیمه نخست سال گذشته 113 هزار و 386 دستگاه به فروش رسانده که این رقم در مدت مشابه سال جاری میلادی به 110 هزار و 891 دستگاه رسیده است.

وکسهال نیز با اختصاص 7.45 درصد از سهم بازار این کشور اروپایی ، در نیمه نخست سال 2018، 97 هزار و 950 دستگاه خودرو فروخته این در حالی است که در مدت مشابه سال 2019، 94 هزار و 564 دستگاه فروخته است.

مرسدس بنز ، بی.ام.و ، آئودی، تویوتا، کیا، نیسان، هیوندای، پژو ، لندروور و اشکودا به ترتیب از جمله خودروسازانی بوده اند که موفق شده اند که جایگاه های چهارم تا سیزدهم جدول مذکور را به خود اختصاص دهند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

قیمت خودروهای وارداتی در سراشیبی قرار گرفت

اتحاد BYD و تویوتا جهت توسعه تولید باتری خودروهای الکتریکی

آغاز طرح فروش اقساطی هیوندای آزرا 2019 از شنبه

آرامش در بازار خودرو برقرار است / قیمت تولیدات داخلی نزولی و وارداتی ها ثابت است

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!