پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

Samsung’s transparent Safety Trucks_تکنولوژی کامیون شفاف

راه حل سبقت آسان از کامیون

سبقت گرفتن از یک کامیون در جاده های دو طرفه کاری دشوار و بس خطرناک است. حال اگر به جای کامیون یک تریلی جلوی شما باشد احتمالاً باید فکر سبقت را فراموش کنید و تا زمانی که مسیر مشترک است اخم های خود را درهم کشید. اما سامسونگ نظر دیگری دارد. در هنگام رانندگی در […]

سهیل زنگنه
چهارشنبه - ۳ تیر ۱۳۹۴

سبقت گرفتن از یک کامیون در جاده های دو طرفه کاری دشوار و بس خطرناک است. حال اگر به جای کامیون یک تریلی جلوی شما باشد احتمالاً باید فکر سبقت را فراموش کنید و تا زمانی که مسیر مشترک است اخم های خود را درهم کشید. اما سامسونگ نظر دیگری دارد.

در هنگام رانندگی در پشت‌سر یک کامیون بزرگ در جاده‌ها، سبقت‌گرفتن از آن با خطرات زیادی همراه است؛ چرا که ابتدا باید از خط کنونی بیرون بیایید تا بتوانید خط روبرو را ببینید و برای سبقت تصمیم‌ بگیرید. این موضوع به‌ویژه در جاده‌های دو خطه با یک مسیر رفت و یک مسیر برگشت بسیار خطرناک است. زیرا این مانور حتماً باید در خطی از جاده انجام شود که خودروها از روبرو در جهت مخالف به سمت شما در حرکتند. ولی اکنون «سامسونگ» با قرار دادن دوربین‌ها در جلو و استفاده از نمایشگرهای بزرگ بر روی عقب کامیون، نمایی واضح از خط روبرو برای رانندگان پشت‌سر فراهم کرده و تا حدود زیادی این مشکل را رفع کرده است حال سبقت آسان از کامیون دیگر رویای دست نیافتنی نیست.

Samsung’s transparent Safety Trucks_تکنولوژی کامیون شفاف_2

دوربین‌های جلوی کامیون، تصویر جاده جلوی آن را دریافت کرده و آن را به صورت لحظه‌ای از طریق وایرلس به چهار نمایشگر LCD نصب‌شده در پشت تریلر منتقل می‌کنند. در نتیجه، یک تصویر از خط روبرو همیشه در اختیار رانندگان پشت‌سر قرار خواهد داشت. این سیستم می‌تواند هم در روز و هم در هنگام شب کارآیی داشته باشد و گفته می‌شود که پتانسیل بالایی در کاهش تصادفات ناشی از سبقت دارد. همچنین این سیستم اطلاعات زیادی از خطرات پیش‌رو در جاده در اختیار رانندگان کامیون قرار می‌دهد تا بتوانند در زمان مناسب تصمیم‌گیری کنند.

سامسونگ پس از تست طولانی‌مدت نمونه اولیه خود در آرژانتین، از قابل‌استفاده نبودن وسیله نقلیه تست خود می‌گوید، ولی در همین حال، اعتقاد دارد که این تکنولوژی کارآیی خود را اثبات کرده است.

برنامه‌هایی برای انجام بررسی‌های بیشتر وجود دارد و برای هماهنگی این تکنولوژی با قوانین و مقررات جاده‌ای تلاش خواهد شد. البته در مورد هزینه و یا زمان در دسترس گرفتن این سیستم به صورت تجاری، هیچ صحبت خاصی نشده است.

برچسب‌ها : تکنولوژی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی