حمایت 15 میلیون دلاری از صادرات محصولات گروه صنعتی ایران خودرو

تفاهم نامه همكاري في مابين صندوق ضمانت صادرات ايران و گروه صنعتي ايران خودرو درراستا توسعه صادرات محصولات اين خودرو ساز بين فرشاد مقيمي و افروز بهرامي امضا شد. براساس این تفاهم نامه، حمایت ۱۵ میلیون دلاری از صادرات محصولات ایران خودرو به بازار هاي هدف صورت می گیرد.

به گزارش پایگاه خبری رسمی جوان خودرو

رئیس هیات مدیره و مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران گفت: به منظور توسعه صنعت خودرو کشور از صادرات محصولات گروه صنعتی ایران خودرو به کشورهای همسایه در قالب اعتبار خریدار از طریق بانک توسعه صادرات و ضمانت صندوق تا میزان ۱۵ میلیون دلار حمایت می شود.

افروز بهرامی در مراسم امضای تفاهم نامه همکاری میان صندوق ضمانت صادرات ایران وگروه صنعتي ایران خودرو افزود: آمادگی داریم تا ریسک های سیاسی صادرات خودرو به کشورهای همسایه بخصوص سوریه و عراق را بپذیریم.

وی با اشاره به اینکه صادرات به کشورهای همسایه از اولویت های راهبردی صندوق به شمار می رود ، افزود: برای تامین منابع مالی، درقالب اعتبار خریدار از طریق بانک توسعه صادرات و با ضمانت صندوق ضمانت صادرات تا میزان ۱۵ میلیون دلار برای صادرات محصولات ایران خودرو به سوریه عملیاتی می شود.

فرشاد مقیمی، مدیرعامل گروه صنعتي یران خودرو نیز در این مراسم با اشاره به اینکه برای بازار سوریه و عراق زحمات زیادی کشیده شده است ، گفت:در این مقطع باید همه تلاش کنند تا آن را حفظ کنیم.

وی افزود: این موضوع نیازمند حمایت های مالی از سوی بانک توسعه صادرات، صندوق توسعه ملی و صندوق ضمانت صادرات است تا ایران خودرو بتواند محصولات خود را به بازار این کشورها عرضه کند.

مدیرعامل گروه صنعتي ایران خودرو با اشاره به اینکه محصول ایران خودرودر حال حاضر در شرایط رقابت با سایر رقبای خودرو ساز خود از جمله چین قرار دارد، اظهارداشت:باید از این فرصت به منظور سودآوری برای کشور استفاده کرد و مطمئن هستیم اگر محصولات ایران خودرو به بازار سوریه ارسال شود شرایط فروش خوبی را شاهد خواهیم بود.

مقیمی ابراز امیدواری کرد:از طریق بازار سوریه و عراق باب جدیدی در توسعه صنعت خودرو کشور باز شود که این موضوع نیازمند همراهی برخی نهادها برای تامین مالی ایران خودرو است.

افتتاح هنرستان آذرخشی، نماینده فروش و خدمات پس از فروش ايران خودرو در زاهدان

پارادایم ذهنی خودروسازان، تولید خودرو صادرات محور باشد

ظرفیت های داخلی توان تولید داخلی کشور را بالا برده است

اطلاعاتی جدید در مورد تولید پژو 301 / محصول جدید ایران خودرو در بالاترین سطح کیفی تولید می شود

عقد قرارداد ساپکو با ۱۵ سازنده داخلی برای تولید قطعات های تک

تحقق بومی سازی موجب صرفه جویی 44 میلیون یورویی می شود

حمايت وزارت كشور از گام هاي توسعه اي در صنعت خودرو

جلوگیری از ارزبری 17 میلیون یورویی با داخلی سازی 42 قطعه خودرو

آموزش کارشناسان نماینده ایران خودرو در آذربایجان توسط ایساکو

از نفت چاله تا دروازه اروپا/ دنا استانداردهای لازم برای ورود به اکراین را کسب کرد

سمند با موفقیت از خط تولید نفت چاله آذربایجان بیرون آمد

صادرات خودروهای کارخانه مشترک ایران خودرو و آذربایجان به اوراسیا

ایران خودرو 6 هزار دستگاه محصولات خود را به عراق صادر می کند

صادرات 10 هزار دستگاه خودرو در سال 97 توسط ایران خودرو

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!