پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خط راه آهن

افتتاح راه میانه – بستان آباد روز دوشنبه با حضور رئیس جمهور

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از افتتاح راه آهن میانه – بستان آباد با حضور رییس جمهور در روز دوشنبه خبر داد. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو خیرالله خادمی از افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد در روز دوشنبه(۴ آذر ۹۸) با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: با اتصال ۴ […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۳ آذر ۱۳۹۸

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل از افتتاح راه آهن میانه – بستان آباد با حضور رییس جمهور در روز دوشنبه خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

خیرالله خادمی از افتتاح راه‌آهن میانه- بستان‌آباد در روز دوشنبه(۴ آذر ۹۸) با حضور رئیس جمهور خبر داد و گفت: با اتصال ۴ مرکز استان جدید به شبکه ریلی کشور طی دو سال گذشته، یکی از مهمترین اهداف دولت تدبیر و امید در توسعه شبکه ریلی کشور محقق شد و اتصال استان آذربایجان شرقی از مسیر میانبر به شبکه راه آهن کشور نیز در راستای این هدف صورت گرفته است.

وی اعلام کرد:‌ این خط آهن با هدف دسترسی آسان و سریع بخش های شمال غربی کشور به تهران و کاهش حدود ۱۱۴ کیلومتری مسیر راه آهن موجود احداث شده که زمان سفر را ۵.۵ ساعت کاهش می دهد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه با تاکید بر اهمیت این خط ریلی در ترانزیت بین‌المللی اظهار کرد: از پنج کریدور مهم در اتصال شرق آسیا به اروپا، سه کریدور مهم از ایران عبور می‌کند و راه‌آهن میانه- تبریز یکی از بخش‌های مهم این کریدورها است که از مرزهای شمال شرق و جنوب شرق کشور تا غرب آسیا و اروپا امتداد پیدا می‌کند.

خادمی این مسیر ریلی را از شریان‌های اصلی شبکه راه‌آهن سراسری در منطقه شمال‌غرب و کریدور ترانزیت ریلی شرقی- غربی کشور معرفی کرد و بیان کرد: با تکمیل شدن این مسیر ریلی و اتصال به کشور ترکیه و اروپا در واقع مسیر ریلی جاده ابریشم تکمیل خواهد شد.

گفتنی است؛ راه‌آهن میانه‌–بستان‌آباد به طول ۱۳۲ کیلومتر بخشی از راه‌آهن میانه-تبریز است که از ایستگاه موجود راه‌آهن میانه شروع‌ شده و با گذر از مسیری کوهستانی از شهرهای ترکمانچای و تیکمه داش عبور کرد.

انتهای پیام/

پیش فروش بلیت قطارهای اربعین از چهارشنبه آغاز می شود

افتتاح بخش شرقی خط 7 مترو تا پایان سال

ارزش افزوده خدمات ریلی بار صفر درصد شد

9 کیلومتر از خط 6 مترو افتتاح می شود

فروش بلیت قطارهای نوروزی از 16 بهمن آغاز می شود

استفاده از اولین موتور ملی برای لکوموتیوهای ناوگان ریلی

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی