100 لیتر بنزین اضافه به سهمیه وانت بارها افزوده می شود

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان گفت: برای جلوگیری از افزایش قیمت وانت‌بارها، ستاد تنظیم بازار در جلسه اخیر مصوب کرد تا ۱۰۰ لیتر به سهمیه آن‌ها اضافه شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

عباس تابش معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با توجه به افزایش قیمت بنزین و تاثیر آن بر نرخ کرایه تاکسی اظهار کرد: سهم بنزین در هزینه تمام شده تاکسی 9 درصد است و اگر این را بپذیریم با افزایش قیمت بنزین یعنی کرایه هر مسیر فقط 4.5 درصد باید افزایش یابد.

وی در این راستا ادامه داد: بنابراین اگر کرایه یک مسیر تا قبل از افزایش قیمت بنزین 2 هزار تومان بوده است بعد از افزایش قیمت بنزین به 2080 تومان می‌رسد که اگر این عدد را رند کنیم کرایه آن مسیر می‌تواند 2100 تومان شود.

این مقام مسئول همچنین بیان کرد: بنابراین هر گونه افزایش قیمت بیش از ارقام مذکور تخلف است.

معاون وزیر صمت با بیان اینکه اتحادیه تاکسیرانی و انجمن‌های تخصصی صاحب این خدمت اعلام کرده‌اند که افزایش قیمت ندارند، گفت: اگر افزایش قیمتی در این خدمت رخ داده باشد تخلف است و باید همه کمک کنیم تا جلوی این فرصت طلبی گرفته شود.

گزارش خودرو

تابش تصریح کرد: مردم در صورت مشاهده افزایش قیمت کرایه تاکسی آن را از طریق تماس با تلفن 124 و همچنین تماس با سازمان‌های صنعت و معدن استان‌ها و اتاق‌های اصناف اطلاع دهند و قطعا گزارش‌های واصله را رسیدگی خواهیم کرد.

رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان در خصوص افزایش کرایه وانت‌ بارها و تاثیر آن بر افزایش قیمت کالا و خدمات تشریح کرد: برای جلوگیری از افزایش قیمت وانت‌بارها، کامیونت و نیسان وانت‌ها و پیکان وانت‌ها ستاد تنظیم بازار در جلسه اخیر مصوب کرد تا 100 لیتر به سهمیه آن‌ها اضافه شود.

معاون وزیر صمت اشاره کرد: مسلما این سهمیه به آنها تخصیص می‌یابد و این افزایش بدان معناست که به اندازه نیاز آنها سهمیه افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: براین اساس هر گونه تغییر قیمت به اندازه 9 درصد قابل قبول است و افزایش نرخ کرایه این دسته از وسایل حمل و نقل تخلف است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

سهمیه بنزین خودروهای شخصی قابل انتقال به ماه بعدی است

بیش از 360 لیتر بنزین در کارت سوخت خودروهای شخصی ذخیره نمی شود

افرادی که کارت سوخت ندارند به پلیس +10 مراجعه کنند

جزییات طرح جدید سهمیه بندی بنزین / هر ایرانی هر روز صاحب یک لیتر بنزین می شود!

تعمیرگاه تخصصی بهنام KTL MVM x22 آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!