کاهش 8 درصدی مراجعه به مراکز معاینه فنی طی 9 ماه گذشته

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت: طی 9 ماهه امسال میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی حدود 8 درصد کمتر شده است و این موضوع در حالی است که سالانه 200 تا 300 هزار خودروی جدید پلاک می‌شوند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

حسین مقدم، سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران با توضیح علل کاهش مراجعات رانندگان تهرانی برای دریافت معاینه فنی تصریح کرد: طی 9 ماهه امسال میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی حدود 8 درصد کمتر شده است و این موضوع در حالی است که سالانه 200 تا 300 هزار خودروی جدید پلاک می‌شوند و به آمار مشمولان انجام معاینه فنی نیز اضافه می‌شوند و به تعداد خودروهای مشمول نیز افزوده می‌شود.

وی در این راستا اشاره کرد: سال گذشته از دو میلیون و 500 هزار خودرو که در پایتخت تردد می‌کنند حدود 500 هزار مورد آنها معاینه فنی از خارج از تهران دریافت کرده‌اند و این موضوع جای بررسی دارد و از وزارت کشور درخواست داریم این مسئله را پیگیری کند.

این مقام مسئول بیان کرد: سال گذشته یک میلیون و 200 هزار راننده در پایتخت جهت انجام معاینه فنی به مراکز مربوطه در تهران مراجعه کردند و اگر تعداد خودروها را دو میلیون و پانصد مورد در نظر بگیریم یعنی کمتر از 50 درصد در تهران معاینه فنی خودرو انجام داده‌اند همچنین امسال طی 9 ماه گذشته حدود 60 درصد رانندگان تهرانی به مراکز خارج از تهران مراجعه کرداند.

وی تشریح کرد: این آمار برای دستگاه‌های نظارتی همچون سازمان حفاظت محیط زیست و وزارت کشور هشدار است و باید ریشه‌یابی شود. چرا که نرخ‌های معاینه فنی در همه نقاط کشور یکسان است و در پایتخت هم دیگر خبر از صف‌های طولانی جهت انجام معاینه فنی نیست.

مقدم ادامه داد: همچنین در تهران تعداد مراکز معاینه فنی از 40 خط به 54 خط رسیده و 8 واحد سیار هم به آن افزوده شده است و ظرفیت انجام روزانه 10 هزار مورد معاینه فنی داریم.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران در پاسخ به اینکه آیا قرار داشتن مراکز معاینه فنی در محدوده طرح ترافیک می‌تواند یکی از علت این مسئله باشد، گفت:‌ تنها یک مرکز معاینه فنی آن هم بیهقی در محدوده طرح است و مابقی خارج از طرح قرار دارد.

وی تصریح کرد: از افتخار ستاد معاینه فنی شهر تهران این است که از دو میلیون و 500 هزار خودروی موجود در پایتخت صد در صد آنها به مراکز تهران مراجعه کنند و در برنامه سوم توسعه شهرداری در حال انجام بررسی‌هایی هستیم که تا سال 1402 جذب 80 درصدی خودروها را داشته باشیم.

مقدم بیان کرد: در برخی از کشورها انجام معاینه فنی به صورت ایالتی الزامی است وامیدوارم وزارت کشور دلیل مراجعه رانندگان تهرانی به مراکز اقماری معاینه فنی را ریشه‌یابی کنند و شرایط به صورتی فراهم شود که خودروهای تهران مکلف به انجام معاینه فنی تنها در پایتخت شوند.

سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران گفت:‌ در حال حاضر همه اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها باید در پایتخت معاینه فنی خود را در تهران دریافت کنند.

به گفته وی؛ بر اساس بررسی‌هایی که در مراکز معاینه فنی کنار جاده‌ای انجام گرفته و در واقع کار پایش و کنترل انجام داده‌ایم بیش از 90 درصد کامیون‌ها معاینه فنی خود را از شهرستان‌ها دریافت کرده‌اند که 20 درصد از تست آلایندگی مردود شدند.

انتهای پیام/

7 میلیون خودرو هنوز به مراکز معاینه فنی مراجعه نکرده اند

تمامی مراکز معاینه فنی روز شنبه 27 مهرماه تعطیل هستند

درخواست از پلیس راهور برای رفع مشکل مراکز معاینه فنی

تاریخ اتمام گواهی معاینه فنی و اخذ گواهی جدید

3.6 میلیون برگ جریمه معاینه فنی در سال 97 / برنامه معاینه فنی برای ایمنی خودروها

رشد قابل توجه مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران/ کدام خودرو بیشترین میزان آلایندگی را دارد؟

بهره برداری 4 مرکز جدید معاینه فنی در تهران

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!