گوی و میدان در بازار خودرو کانادا در اختیار خودروسازان آسیایی

براساس آمارها میزان فروش خودروهای غیر آمریکایی در بازار آمریکا رشد قابل توجهی داشته و عرصه را برای حضور خودروهای آمریکایی بسیار محدود کرده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

میزان فروش خودروهای تولید شده توسط شرکت‌های ژاپنی و کره‌ای نظیر تویوتاموتورز، هیوندای و کیاموتورز در سال ۲۰۱۹ میلادی با رشد و افزایش قابل توجهی مواجه شده این در حالیست که میزان فروش خودروهای ساخت شرکت‌های آمریکایی همچون جنرال موتورز و فیات- کرایسلر (FCA) کاهش یافته است.

تویوتا به عنوان یکی از بازارهای بزرگ قاره آمریکا در سال ۲۰۱۹ میلادی ۲۳۷ هزار و ۹۱ دستگاه در کانادا فروخته که نسبت به سال قبل از آن با یک افزایش ۲.۴ درصدی روبرو شده و عملکرد موفقیت آمیزی را برای این شرکت رقم زده است.

برندهای تویوتا و لکسوس به ترتیب با عرضه ۲۱۱ هزار و ۵۵۱ دستگاه و ۲۵ هزار و ۵۴۰ دستگاه خودرو در این بازار موفق شده‌اند رکورد های جدیدی را در میزان فروش خود به ثبت برسانند.

در مجموع می‌توان گفت که میزان فروش تویوتا با ۱.۹ درصد رشد روبرو شده در حالی که این رقم برای لکسوس برابر با ۵.۹ درصد بوده است.

علاوه بر این کانادا بهترین سال را از لحاظ میزان فروش خودروهای الکتریکی و برقی سازی شده تجربه کرد چراکه در سال ۲۰۱۹ میلادی ۳۴ هزار و ۶۹۸ دستگاه خودروی الکتریکی تویوتا و لکسوس به فروش رفته است که در مقایسه با سال ۲۰۱۸، ۴۵ درصد رشد و افزایش یافته است.

خودروهای برقی سازی شده ۱۴.۶ درصد از مجموع کل فروش خودروهای این خودروساز بزرژگ ژاپنی را در سال ۲۰۱۹ تشکیل داده اند.

از پرفروش‌ترین مدل‌های برند تویوتاموتورز می توان به تویوتا راو۴ و هایلندر و کم فروش ترین آنها نیز به تویوتا کورولا و کمری اشاره کرد.

گزارش خودرو

خودروسازان کره ای هیوندای و کیاموتورز نیز تحت تاثیر افزایش میزان فروش در دسامبر ۲۰۱۹، موفق شدند عملکرد موفقیت امیزی را برای خود به ثبت برسانند. هیوندای در کنار برند لوکس زیرمجموعه خود، جنسیس، هفت هزار و ۹۱۴ دستگاه خودرو در این بازار فروخته که این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۱۴ درصد رشد یافته است.

هیوندای النترا نیز به عنوان پرفروش‌ترین و پرطرفدارترین سدان این خودروساز توانسته در دسامبر ۲۰۱۹، دو هزار و ۱۵۰ دستگاه بفروشد.

میزان فروش توسان نیز به عنوان پرفروش‌ترین شاسی بلند هیوندای در ماه گذشته روی یک هزار و ۸۳۹ دستگاه ایستاد. در مجموع این خودروساز کره‌ای در سال ۲۰۱۹ میلادی ۱۳۴ هزار و ۷۳۲ دستگاه خودرو فروخته که نسبت به سال گذشته چهار درصد افزایش پیدا کرده است.

فروش کیاموتورز نیز در ماه پایان سال ۲۰۱۹ میلادی با چهار درصد افزایش به چهار هزار و ۴۹۱ دستگاه رسیده این در حالیست که مجموع فروش سالانه آن با پنج درصد رشد به ۷۶ هزار و ۶۳۰ دستگاه رسیده است.

جنرال موتورز و فیات کرایسلر به عنوان بزرگترین شرکت خودروسازی در ایالات متحده آمریکا در سال 2019 بخصوص سه ماهه چهارم آن با کاهش شش درصدی در میزان فروش خود مواجه شد. میزن فروش این خودروساز آمریکایی در آخرین فصل از سال 2019 در این بازار به 53 هزار و 186 دستگاه رسیده است. همچنین مجموع فروش سالانه آن با 11 درصد کاهش به 256 هزار و 795 دستگاه رسیده است.

میزان فروش فیات – کرایسلر نیز به عنوان یکی دیگر از شرکت های خودروسازی آمریکایی در مقیاس سالانه یک درصد کاهش یافته و به 101 هزار و 971 دستگاه در سال 2019 میلادی رسیده است. این در حالیست که آمار فروش آن در سه ماهه چهارم سال با رشدی 14 درصدی مواجه شده است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

خیلی دور، خیلی نزدیک/ کیا اپتیما جدید (K5) چه مشخصاتی دارد؟

نیسان به جوک امید بسته است

فولکس واگن روبات شارژر برای خودروهای برقی می سازد

افت قابل توجه میزان فروش خودروهای برقی در بازار جهانی

سالی که نکوست از بهارش پیداست/ خودروسازان به نام، سال 2019 را چطور گذراندند؟

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!