پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

لوگوی نیسان

سال 2019 برای نیسان موتورز سال سودآوری نبوده است

براساس آمار و ارقام منتشر شده شرکت نیسان موتورز در سال 2019 عملکرد موفقیت آمیزی نداشته است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو نیسان موتورز که یکی از بزرگترین خودروسازان جهان به شمار می رود، همواره با معرفی و عرضه مدل خودروهای مختلف سعی داشته نظر و توجه مشتریان و علاقمندانش را به سمت و […]

سبحان قالیباف
سه شنبه - ۱۷ دی ۱۳۹۸

براساس آمار و ارقام منتشر شده شرکت نیسان موتورز در سال 2019 عملکرد موفقیت آمیزی نداشته است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

نیسان موتورز که یکی از بزرگترین خودروسازان جهان به شمار می رود، همواره با معرفی و عرضه مدل خودروهای مختلف سعی داشته نظر و توجه مشتریان و علاقمندانش را به سمت و سوی خود جلب کند و به این ترتیب سهم قابل توجهی را در بازار ایالات متحده آمریکا که یکی از بزرگترین و مهم‌ترین بازارهای فروش خودرو در جهان محسوب می‌شود، به خود اختصاص دهد.

می توان دریافت که این خودروساز ژاپنی در سال ۲۰۱۹ میلادی نتوانسته عملکرد مناسب و و موفقیت آمیز را برای خود به ثبت برساند، چراکه به تازگی اعلام کرده که فروش ماه دسامبر آن به ۴۳ هزار و ۹۳۹ کاهش پیدا کرده که نشان دهنده کاهش شدید ۲۹.۵ درصدی در میزان فروش این شرکت است.

همچنین تمامی خودروهای سواری برند نیسان در ماه دسامبر به جز آرمادا و آلتیما با کاهش قابل توجهی در میزان فروش و استقبال مشتریان روبرو شده‌اند. نیسان آرمادا با تجربه رشد و افزایش ۳.۲ درصدی میزان فروش آن به ۲۹۶۷ دستگاه رسیده است.

نیسان آلتیما نیز با افزایش فروش ۱۲.۱ درصدی فروش خود را به ۱۹ هزار و ۱۳۲ دستگاه رسانده است.

گرچه فروش آلتیما در دسامبر ۲۰۱۹ با رشد و افزایش قابل توجهی مواجه شده اما فروش کل آن در سال تغییر چشمگیری نسبت به سال ۲۰۱۸ نداشته و تنها ۳۷ دستگاه بیشتر نسبت به سال گذشته فروخته است.

بیشترین افت فروش برند نیسان در سال ۲۰۱۹ به خودروهای نیسان سنترا با فروش ۲۸ هزار و ۴۲۸ دستگاه و نیسان روگ با فروش ۶۱ هزار و ۶۶۳ دستگاه تعلق گرفته است.

نیسان موتورز ژاپن از لحاظ سهام نیز جزو بدترین شرکت های خودروسازی در سال ۲۰۱۹ محسوب می شود که هر سهم آن در طول سال افت ۲۷.۷ درصدی را تجربه کرده است.

از مهمترین دلایل این عملکرد منفی می توان به مسائل مربوط به دستگیری و بازداشت مدیرعامل رنو – نیسان آلیانس، کارلوس گون، اشاره کرد.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

نیسان به جوک امید بسته است

برندگان رقابت آکادمی مهندسی اینفینیتی در سال ۲۰۱۷

صعود 28 درصدی فروش خودرو در فرانسه

همکاری دایملر آلمان و شرکت خودروسازی ولوو

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی