پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

خودرو برقی

فروش بیش از یک میلیون خودرو برقی در بازار خودرو چین در سال 2019

طی اطلاعات منتشر شده، طی سال 2019 در بازار خودرو چین بیش از یک میلیون دستگاه خودرو برقی به فروش رسیده است. به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو در سال های اخیر که استقبال بی نظیری از خریداری و استفاده از خودروهای الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست شده است، بسیاری از شرکت های خودروسازی […]

سبحان قالیباف
شنبه - ۵ بهمن ۱۳۹۸

طی اطلاعات منتشر شده، طی سال 2019 در بازار خودرو چین بیش از یک میلیون دستگاه خودرو برقی به فروش رسیده است.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در سال های اخیر که استقبال بی نظیری از خریداری و استفاده از خودروهای الکتریکی، پاک و دوستدار محیط زیست شده است، بسیاری از شرکت های خودروسازی در جهان به سمت و سوی توسعه، تولید و عرضه خودروهای برقی ، هیبریدی و پلاگین هیبریدی روی آورده اند.

حالا تازه ترین آمار و گزارش های منتشر شده در وب سایت clean technica نشان می دهد که ۱.۱۸ میلیون دستگاه برقی در سال ۲۰۱۹ میلادی روانه بازار چین شده و به فروش رفته است. این امر حاکی از آن است که مشتریان چینی استقبال بی نظیری از خرید محصولات پاک کرده اند و بدین ترتیب روند فروش خودروهای برقی در این کشور رو به رشد و صعودی گزارش شده است.

چین یکی از بزرگترین بازارهای فروش خودرو در جهان به شمار می رود که در صورت تجربه روند کاهشی یا افزایشی، کارشناسان و تحلیلگران معمولا آن را به بسیاری دیگر از بازارهای جهانی تعمیم می دهند.

این در حالیست که برخی از آنها بر این باورند که فروش خودروهای برقی در چین در شش ماه گذشته روندی کاهشی را تجربه کرده و همچون قبل با صعود قابل توجهی مواجه نبوده است.

بالغ بر ۱۵۰ هزار دستگاه خودروی برقی در ماه دسامبر ۲۰۱۹ میلادی به فروش رفته که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۲ درصد کاهش یافته است ولی در مجموع سهم خودروهای الکتریکی در این کشور به ۶.۸ درصد رسیده است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

سقوط آمار فروش خودروسازان در بازار های جهانی

فروش بیش از 40 هزار دستگاه خودرو توسط تسلا در چین

عملکرد نچندان جالب توجه رنو در چین و هند کام مقامات رنو را تلخ کرد

کاهش فروش خودرو در چین دور از ذهن نیست

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی