کیاموتورز توسعه تولید خودروهای برقی را در دستور کار خود قرار داد

کیاموتورز به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی حداقل ۱۱ مدل خودروی الکتریکی معرفی کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

کیاموتورز که یکی از بزرگترین شرکت های خودروسازی در کره جنوبی به شمار می‌رود، توانسته در سال های اخیر سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهد و با توسعه، تولید و عرضه محصولات متنوع با کیفیت، لوکس و قدرتمند نظر خیل عظیمی از مشتریان را به سمت و سوی خود جلب کند.

حالا بر اساس تازه‌ترین گزارش وب سایت cleantechnica، کیاموتورز به تازگی اعلام کرده است که قصد دارد تا سال ۲۰۲۵ میلادی حداقل ۱۱ مدل خودروی الکتریکی معرفی کند.

همچنین از دیگر برنامه های شرکت کیاموتورز برای توسعه، تولید و عرضه خودروهای برقی ، پاک و دوستدار محیط زیست می توان به موارد زیر اشاره کرد:

معرفی و عرضه ۱۱ مدل خودروی برقی جدید تا سال ۲۰۲۵ میلادی

رشد و افزایش میزان فروش سالانه خودروهای برقی تا سقف ۵۰۰ هزار دستگاه تا سال ۲۰۲۶ میلادی

رساندن میزان فروش سالانه تا سقف یک میلیون دستگاه خودروی پاک و دوستدار محیط زیست تا سال ۲۰۲۶ میلادی

همچنین کیاموتورز پیشتر نیز اعلام کرده بود که حداقل ۲۵ درصد از فروش این شرکت تا سال ۲۰۲۵ میلادی به خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست که شامل وسائل نقلیه هیبریدی و پلاگین هیبریدی نیز می‌شوند، تعلق خواهد داشت.

از بهترین و محبوب‌ترین خودروهای برقی کیاموتورز می توان به کیا سول (Kia Soul) و کیا نیرو (Kia Niro) الکتریکی اشاره کرد که تاکنون توانسته‌اند سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به خود اختصاص دهند و نظر مشتریان را به سمت و سوی خود جلب کند.

بسیاری از کشورهای جهان قصد دارند با هدف مقابله با آلودگی هوا و کاهش میزان انتشار آلاینده‌ها و گازهای گلخانه‌ای و حفظ بیشتر محیط زیست، خودروهای تمام الکتریکی و برقی را به تولید انبوه برسانند.

بنابراین بسیاری از شرکت‌های خودروسازی در جهان عزم خود را برای تولید انبوه خودروهای برقی جزم کرده و از برنامه‌های خود بدین منظور رونمایی کرده‌اند.

افزایش روزافزون خودروهای برقی و محبوبیت استفاده بیش‌تر از این خودروهای پاک، موجب شده است شرکت‌های خودروسازی در سراسر جهان به رقابتی تنگاتنگ پرداخته و هر یک از برنامه‌های خود برای طراحی و تولید خودروهایی بهتر و با توان پیمایش بیشتر رونمایی کنند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

فروش بیش از 500 هزار دستگاه خودرو برقی تا سال 2026 توسط کیا

هیوندای و کیا موتورز به دنبال توسعه تولید خودروهای برقی

بعد از اپتیما جدید، سلتوس کیاموتورز هم به بازار اروپا نمی رود

تولید کیا سراتو کوپ متوقف شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!