پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

کارخانه مونتاژ تسلا موتورز

اولین کارخانه مونتاژ تسلا موتورز در اروپا

اولین کارخانه مونتاژ تسلا موتورز اروپا ،در شهر تیلبورگ هلند احداث شد.تأسیس این کارخانه در اروپا یکی از قدم‌های این شرکت تولید خودروهای الکتریکی در راستای هدف تولید نیم میلیون خودرو در سال 2020 است.تسلا در اروپا در بازارهای بزرگی مثل آلمان، فرانسه و اسپانیا موفقیت محدودی داشته اما در اسکاندیناوی و نروژ فروش بسیار […]

javankhodro
جمعه - ۱۰ مهر ۱۳۹۴

اولین کارخانه مونتاژ تسلا موتورز اروپا ،در شهر تیلبورگ هلند احداث شد.تأسیس این کارخانه در اروپا یکی از قدم‌های این شرکت تولید خودروهای الکتریکی در راستای هدف تولید نیم میلیون خودرو در سال 2020 است.تسلا در اروپا در بازارهای بزرگی مثل آلمان، فرانسه و اسپانیا موفقیت محدودی داشته اما در اسکاندیناوی و نروژ فروش بسیار موفقی داشته است.

کارخانه مونتاژ تسلا موتورز

تسلا ، تصمیم دارد تا S سدان و مدل X کراس‌اوور را که قطعات آن در در کارخانه فریمونت کالیفرنیا ساخته و مستقیماً برای این واحد فرستاده می‌شود ،در تیلبورگ مونتاژ کند.

طرح اولیه تخمین زده تسلا ، تولید 450 دستگاه خودرو در هفته می باشد که ماکزیمم تولید واحد را 1000 دستگاه در هفته اعلام کرده‌اند.

کارخانه تیلبورگ که در گذشته محل سوار کردن دوباره‌ی خودروهای تولیدی کالیفرنیا بود حالا مجهز به 750 متر فضا برای تست جاده‌ای شده است.

کارخانه مونتاژ تسلا موتورز کارخانه مونتاژ تسلا موتورز

ایلان ماسک دراین‌باره گفت:

“فضای زیادی برای پیشرفت و توسعه مهیا می‌شود.”

تسلا در آینده‌ای نزدیک برنامه‌ی احداث خط تولیدهای دیگر را در اروپا کلید می‌زند. بیش از نیمی از خودروهای تسلا در آمریکا به فروش رفته‌اند. اروپا با 30 درصد و چین با 10 درصد رتبه‌های بعدی فروش را از آن خود کرده‌اند.

 منبع: پدال

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی