امکان حمل مستقیم غلات از کشتی توسط قطار میسر شد

به گفته مدیرعامل شرکت راه آهن، با برنامه ریزی های صورت گرفته، پس از ۱۵ سال حمل مستقیم غلات از کشتی توسط قطار به مقاصد مختلف فراهم شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

سعید رسولی مدیرعامل شرکت راه آهن اظهار کرد: با برنامه‌ریزی انجام شده توسط راه آهن و همکاری ارزشمند سازمان بنادر و دریانوردی، گمرک، شرکت بازرگانی دولتی و شرکتهای حمل و نقل ریلی، از امروز تخلیه محموله اولین کشتی (به نام Summit Succes ) به قطار به صورت مستقیم، در بندر شهید رجایی آغاز شد.

وی با بیان اینکه وزن محموله این کشتی ۷۰ هزار تن است افزود: این محموله به سیلوهای شهرهای کرمان، یزد، اصفهان، تهران و مشهد حمل خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی، حفظ کیفیت غله به دلیل حذف تخلیه و بارگیری مکرر و توقف در انبار، کوتاه شدن زمان حمل این کالای استراتژیک و کاهش تلفات و سوانح جاده‌ای را از جمله مهمترین مزایای روش حمل مستقیم غلات برشمرد.

گزارش خودرو

وی ادامه داد: صرفه‌جویی در مصرف سوخت، کمک به حفظ محیط زیست، ارتقا بهره‌وری شبکه و ناوگان راه آهن کشور و عملیات بندری و به طور کلی افزایش سهم حمل ریلی کشور، از دیگر مزیت‌های حمل مستقیم محمولات از کشتی به قطار است.

این مقام مسئول توضیح داد: در گذشته محموله کشتی‌ها بوسیله کامیون به محوطه‌های داخل بندر حمل و تخلیه می‌شد و پس از صرف زمان قابل توجه‌ای جهت انجام تشریفات گمرکی و بندری و انبار، بخشی از آن کالا مجدداً توسط قطار بارگیری و به سمت مقاصد حمل می‌شد.

در شیوه جدید، با حضور مسؤلین بندر و گمرک و سایر دستگاه‌های ذیربط، محموله به صورت مستقیم از کشتی به داخل واگن بارگیری و به سرعت از بندر به سمت مقاصد مختلف، از طریق شبکه گسترده ریلی حمل می‌شود.

انتهای پیام/

استرداد روزانه 7 تا 8 هزار بلیت قطار در پی شیوع کرونا

تامین منابع مالی، پیش شرط افتتاح 4 ایستگاه مترو در سال جدید

نرخ بلیت مترو 20 درصد افزایش می یابد/ دولت حمایت لازم را نمی کند

اولین پله برقی ساخت داخل در مترو راه اندازی شد

نیاز پایتخت به راه اندازی 6 خط مترو

تعمیرگاه تخصصی بهنام عوارض تهران آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!