لزوم بازنگری در برنامه تولید صنعت خودرو کشور

به گفته رئیس انجمن قطعه سازان، در صورتی که تغییری در شرایط قطعه‌سازان به‌وجود نیاید، احتمالا هدف‌گذاری صورت‌گرفته از سوی وزارت صمت برای تولید خودرو در کشور محقق نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمدرضا نجفی‌منش رئیس انجمن صنایع همگن قطعه سازی خودرو اظهار کرد: سال گذشته با توجه به برخی محدودیت‌های اقتصادی شرایط برای قطعه‌سازان دشوار شد تا جایی که حتی پرداخت حقوق و دستمزد نیز به سختی انجام می‌گرفت. از این رو اگر برای پرداخت طلب‌های قطعه‌سازان فکری صورت نگیرد، آنها در سال‌جاری با مشکل مواجه خواهند شد.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به هدف‌گذاری‌های صورت‌گرفته در عرصه تولید خودرو باید اصلاحاتی اساسی صورت گیرد، بیان کرد: وزارت صمت در سال گذشته اعلام کرده بود که ما باید حدود یک میلیون و ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو در کشور تولید کنیم. این درحالی است که عملکرد ما عدد کمتر از ۹۰۰ هزار دستگاه را نشان می‌دهد و این وزارتخانه برای سال‌جاری نیز پیش‌بینی یک میلیون و ۲۰۰ هزار خودرو را کرده است.

گزارش خودرو

عضو اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: در کشور ظرفیت لازم برای رسیدن به این هدف وجود دارد؛ اما باید با ایجاد برخی تغییرات از یکسو مقدمات این افزایش تولید در میان خودروسازان و قطعه‌سازان را فراهم کرد و از سوی دیگر شرایط را برای مردم در بازار برای خرید این محصولات نیز آماده کرد.

نجفی‌منش با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود امسال قیمت مواد اولیه صنعت خودرو افزایشی ۳۰ درصدی پیدا کند، توضیح داد: برای آنکه در بازار خودرو تعادل قیمتی به وجود بیاید، باید برخی اصلاحات اساسی اقتصادی را در دستور کار قرار داد تا شرایط برای مدیریت نقدینگی و انتقال پول به بخش‌های مولد اقتصاد فراهم شود. در غیر این صورت صنعت خودرو در سال‌جاری با مشکل و محدودیت مواجه خواهد بود.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

منتقدان همیشگی پراید خواستار ادامه تولید آن شده‌اند!؟

آتشی زیر خاکستر برجام!/ هرآنچه می‌خواهید از شاسی بلند ایرانی و لوکس ترین محصول ایران خودرو بدانید

قطار آمیکو در ریل فاصله گذاری اجتماعی

خودروهای چینی جدید در راه ایران/ فعالیت زیرپوستی خودروسازان خصوصی

شهر شیشه‌ای/ ساختار مواد مورد استفاده در بدنه خودروها به زودی دست‌خوش تغییر خواهد شد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!