هنوز وام کرونایی یا تسهیلاتی به صنعت هوانوردی تزریق نشده است/ کادر پروازی خانه نشین شده اند

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی اظهار امیدواری کرد که دولت هر چه سریع‌تر تسهیلات حمایتی کرونا را به فعالان صنعت هوانوردی پرداخت کند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

مقصود اسعدی سامانی دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی درباره حمایت از شرکت‌های هواپیمایی اظهار کرد: متأسفانه هنوز هیچ خبری از حمایت دولت از شرکت‌های هواپیمایی که به دلیل شیوع کرونا زمین گیر شده‌اند، نیست؛ حتی معلوم نیست چه زمانی قرار است این تسهیلات داده شود یا مکانیزم پرداخت تسهیلات حمایتی به چه شکلی است و دولت در این زمینه هیچ گونه توضیحی به شرکت‌های هواپیمایی نداده است.

وی در خصوص اظهار نظر وزیر راه و شهرسازی که خبر از توافق برای پرداخت ۲,۴۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های هواپیمایی و ۵۰۰ میلیارد تومان به شرکت‌های فرودگاهی و هندلینگ داده بود، گفت: به ما هنوز چیزی ابلاغ نشده و وزارت راه درباره رقم و نحوه پرداخت تسهیلات حمایتی کرونا اطلاع رسانی نکرده است.

دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی با تأکید بر اینکه شرکت‌های هواپیمایی در شرایط سختی به سر می‌برند، اظهار امیدواری کرد که دولت هر چه سریع‌تر تسهیلات حمایتی کرونا را به فعالان صنعت هوانوردی پرداخت کند.

گزارش خودرو

اسعدی سامانی با بیان اینکه حتی مشخص نشده که به هر شرکت چه میزان تسهیلات پرداخت خواهد شد، افزود: امیدوارم اعطای تسهیلات مذکور وارد چرخه بروکراسی اداری و بانکی نشود و ارقام در نظر گرفته شده، سریع‌تر به دست شرکت‌های هواپیمایی برسد.

اسعدی سامانی درباره تعدیل نیروهای شرکت‌های هواپیمایی تصریح کرد: هنوز تعدیل نیرویی صورت نگرفته و اگر بسته حمایتی کرونا، سریع‌تر به شرکت‌های هواپیمایی برسد، تعدیلی نخواهیم داشت؛ ولی اگر تسهیلات حمایتی دیر به ایرلاین‌ها داده شود، ممکن است شرکت‌ها به دلیل نداشتن نقدینگی برای پرداخت حقوق پرسنل، دست به تعدیل نیرو بزنند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا کادر پروازی شرکت‌های هواپیمایی، خانه نشین شده‌اند؟ گفت: شرکت‌هایی که پرواز ندارند، مهمانداران و خلبانان در خانه هستند؛ برخی شرکت‌ها هم تعداد اندکی پرواز دارند که موردی از آنها استفاده می‌شود؛ کادر اداری شرکت‌ها هم بر اساس مصوبه ستاد ملی مبارزه با کرونا به صورت دوسوم تعداد نیروها سر کار حاضر می‌شوند.

انتهای پیام/ منبع: مهر

سازمان هواپیمایی در حال پیگیری بدهی ایرلاین های خارجی است

طرح فاصله گذاری اجتماعی در هواپیما بی فایده است

ناپایداری صنعت هوانوردی آمریکا

تمامی مسافران بلافاصله بعد از ورود ترمینال تب سنجی می شوند

تداوم های محدودیت های پروازی/ کاهش 90 سفرهای هوایی در کشور

افت چشمگیر مسافران فرودگاه مهرآباد

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!