افت 70 درصدی سود دایملر در پی شیوع ویروس کرونا

شرکت خودروسازی دایملر با انتشار گزارش مالی خود در سه ماه‌ نخست سال جاری میلادی از افت شدید سود عملیاتی خود به میزان ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

شرکت خودروسازی دایملر به تازگی اعلام کرده روند نزولی سودآوری این شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا و افت تقاضا در بازارهای جهانی همچنان ادامه خواهد داشت.

البته این خودروساز آلمانی در پیش‌بینی‌های خود، ابراز امیدواری کرده که بتواند تا پایان سال جاری میلادی درآمد‌زایی بیشتری نسبت به سال گذشته برای خود کسب کند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده در مجله فوربس، دایملر که علاوه بر تولید خودروهای لوکس سواری به عرضه کامیون و اتوبوس در جهان معروف است، با انتشار گزارش مالی خود در سه ماه‌ نخست سال جاری میلادی از افت شدید سود عملیاتی خود به میزان ۷۰ درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

بر این اساس، سود عملیاتی دایملر در این بازه زمانی با کاهش ۷۰ درصدی به ۶۱۷ میلیون یورو معادل ۶۷۰ میلیون دلار رسیده است.

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

هرالد ویلهلم یکی از اعضای هیات‌مدیره شرکت دایملر اظهار کرد: تعطیلی اخیر کارخانه‌های دایملر و افت شدید تقاضای مشتریان در بازارهای جهانی که همگی تحت تاثیر شیوع گسترده ویروس کرونا به وجود آمده، موجب شده یک روند نزولی در میزان درآمدزایی و سودآوری را در سه ماه دوم سال جاری میلادی انتظار داشته باشیم.

وی از بیان جزئیات این پیش بینی خودداری و تاکید کرد: درهفته‌های اخیر روزهای بسیار سختی را گذرانده‌ایم و به نظر می‌رسد که این روند در ماه‌های آتی پیچیده تر نیز خواهد شد.

به باور بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو، چون دایملر تحت تاثیر مسائل و بحران‌های به وجود آمده، از دور رقابت خودروسازان در تولید و عرضه محصولات الکتریکی عقب مانده است، به نظر می‌رسد برای بازیابی میزان فروش و احیای خود، مجبور خواهد شد با شرکت‌های خودروسازی موفق جهان ادغام شود.

به گفته این تحلیلگران، دایملر برای ادغام سه گزینه پیش رو خواهد داشت که یکی از آنها ادغام با یک شرکت خودروسازی آلمانی همچون ب ام و و دیگری نیز ادغام با شرکت‌های فرانسوی و ژاپنی همچون رنو -نیسان است. در نهایت، ادغام با شرکت‌های سوئدی- چینی مانند ولوو نیز دیگر گزینه پیشر وی این خودروساز است.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

گذشته در دل آینده/ چرا خودرو تا 50 سال دیگر از بین نخواهد رفت؟

ولوو و دایملر برای تولید نوعی نیرو محرکه خودروهای سنگین دست همکاری به یکدیگر دادند

سقوط 70 درصدی دایملر آلمان طی سه ماه نخست سال 2020

من عصبانی نیستم!/ بررسی ‌‌‌‌‌‌‌مرسدس بنز C63 AMG S مدل 2016

نگاهی به ون‌ های با قابلیت استفاده شخصی در بازار ایران/ این مینی بوس های کامپکت

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!