ابلاغ تصویب نامه اصلاح قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان به وزارت صمت

معاون اول رئیس‌جمهوری تصویب‌نامه موضوع اصلاح آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌‌کنندگان خودرو را برای اجرا به وزارت صنعت، معدن و تجارت ابلاغ کرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

هیات وزیران در جلسه ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ به پیشنهاد وزارت صنعت، معدن و تجارت، جدول ذیل ماده (۴) آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف‌‌کنندگان خودرو را اصلاح کرد.

بر این اساس، در بخش حداقل سود مشارکت عبارات «حداقل سود سپرده یک‌ساله نظام بانکی» و «حداقل سود سپرده سه‌ساله نظام بانکی» به‌عبارت «سود مشارکت با تشخیص وزارت براساس شرایط بازار حداکثر تا سقف سود سپرده یک‌ساله نظام بانکی» اصلاح شده است.

همچنین در بخش حداقل سود انصراف (درصد) عبارت «حداکثر سه درصد کمتر از نرخ سود سپرده یک‌ساله نظام بانکی» در قسمت‌های پیش‌فروش عادی و مشارکت در تولید به‌عبارت «۳ درصد کمتر از سود مشارکت مندرج در قرارداد» اصلاح می‌شود. افزون بر این، در قسمت عناوین جدول، بعد از عبارت «سفارشی تعداد محدود» عبارت «یا فروش فوق‌العاده» اضافه می‌شود.

گزارش خودرو

همچنین فروش فوق‌العاده و مشارکت در تولید به لحاظ تعداد و نوع خودرو نیازمند اخذ مجوز مربوط از وزارت است. در نهایت اینکه فروش فوق‌العاده در طول دوره قرارداد مشمول سود انصراف نیست، اما در صورت تاخیر در تحویل مشمول مفاد مندرج در جدول مربوطه خواهد بود.

انتهای پیام/

کاهش قیمت بازار با روند افزایشی تیراژ تولید/ ایجاد تعادل در بازار با اجرای بسته ویژه فروش محصولات

سازمان بازرسی در راستا کنترل قیمت خودرو به وزیر صمت نامه زد

تمامی توان دولت و وزارت صمت در مبارزه با کرونا متمرکز شده است

وقتی آقای مدیر قفل تولید را باز می کند

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!