همکاری فورد و فولکس واگن برای تولید خودروهای برقی

شرکت فورد و فولکس واگن قصد دارند تا برای تولید خودروهای برقی با یکدیگر همکاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

بر اساس گزارش وب سایت futurecar، از اوایل سال گذشته میلادی ژانویه ۲۰۱۹ بود که زمزمه‌هایی مبنی بر همکاری و مشارکت دو شرکت خودروسازی فولکس واگن آلمان و فورد آمریکا شنیده می‌شد و حالا تازه‌ترین گزارش‌های منتشر شده نشان می‌دهد که این دو خودروساز بزرگ و معروف جهان به مراحل نهایی اتحاد خود به منظور توسعه تولید و عرضه خودروهای برقی پاک و دوستدار محیط زیست نزدیک شده‌اند.

به نظر می‌رسد که فولکس واگن و فورد تصمیم گرفته‌اند که با بهره‌گیری از تکنولوژی خودروهای خودران در وسایل نقلیه نظیر ون‌های تجاری و خودروهای سواری، نظر و توجه خیلی عظیمی از مشتریان بازارهای جهانی خود را به سمت و سوی خود جلب کنند و بدین ترتیب سهم خود را نیز در بازارهای فروش خودروهای برقی افزایش دهند.

گزارش خودرو

به عقیده بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران فعال در حوزه خودرو ، این همکاری و مشارکت می‌تواند در زمان بحران باندمی کرونا که صنعت خودروسازی جهان را به شدت فلج کردخ، به کمک این دو شرکت بزرگ بیاید و آنها را از خطر کاهش میزان فروش، از دست دادن سهم در بازارهای جهانی و سقوط درآمدزایی و سودآوری نجات دهد.

هربرت دیاس، مدیر ارشد اجرایی سابق گروه صنعتی فولکس واگن نیز در این خصوص اشاره کرد: در سایه شوم بحران پاندمی کرونا و تاثیرات منفی آن بر اقتصاد جهانی، اتحاد با شرکت‌های بزرگ و موفق جهان می‌تواند نقطه عطفی برای شرکت هایی نظیر فولکس واگن به شمار رود.

هر کدام از این خودروسازان پیشتر به طور جداگانه به طراحی، توسعه و تولید انبوه خودروهای برقی، پاک و دوستدار محیط زیست پرداخته بودند و سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را به سمت و سوی محصولات مدرن و پاک خود اختصاص داده بودند.

انتهای پیام/ منبع: ایسنا

فورد اسکیپ، تابستان سال جاری به بازار عرضه می شود

پاسخی به فورد/ نگاهی به ای ام سی جاولین مدل 1968 در مشهد

نگاهی به ون‌ های با قابلیت استفاده شخصی در بازار ایران/ این مینی بوس های کامپکت

‎وقتی یکی کافی نیست، 2 تا بساز!/ نسل دوم ون‌های فولکس‌واگن به توان 2

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو کرمان موتور>

نظر شما !!