ابتدای هر فصل دستورالعمل قیمت گذاری خودرو بازنگری می شود

به گفته رئیس شورای رقابت، قرار شده دستورالعمل قیمت گذاری خودرو هر 3 ماه یکبار متناسب با نرخ تورم بخشی مورد بازبینی قرار گیرد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

رضا شیوا رئیس شورای رقابت اظهار کرد: براساس ماده 3 ابلاغیه سران سه قوه شورای عالی هماهنگی اقتصادی “هرگونه تصمیم‌گیری در مورد نرخ و ضوابط قیمت‌گذاری و تعیین سهمیه کالا و خدمات که به‌موجب قوانین و مقررات مختلف در اختیار دستگاه‌ها و شوراهای مختلف قرار گرفته است منوط به تأیید ستاد تنظیم بازار شد”. به‌موجب این ماده هر تشکیلاتی نه‌تنها شورای رقابت که در بخش قیمت‌گذاری کالا فعالیت می‌کرد، باید دستورالعمل‌ها را برای تأیید به ستاد تنظیم بازار ارسال کند اما این مصوبه به هیچ عنوان به‌معنای سلب وظیفه از شورای رقابت نبود.

وی با بیان اینکه شورای رقابت بر همین اساس با ارائه دستورالعمل خود به ستاد تنظیم بازار برای دفاع از آن در تعدادی از جلسات ستاد تنظیم بازار حاضر شد، افزود: در حال حاضر بنده تشکیل کمیته‌ای برای بازنگری فرمول قیمت گذاری خودرو را تکذیب می‌کنم و در هیچ جلسه ای برای این موضوع شرکت نکرده‌ایم.

رئیس شورای رقابت در ادامه صحبت‌های خود با اعلام اینکه البته قرار شده دستورالعمل قیمت گذاری خودرو هر 3 ماه یکبار متناسب با نرخ تورم بخشی مورد بازبینی قرار گیرد، گفت: در حال حاضر یک ماه بیشتر از اجرای دستور العمل جدید قیمت گذاری خودرو نمی‌گذرد و هیچ جلسه ای برای بازنگری دستورالعمل برگزار نشده است.

شیوا تصریح کرد: بعد از گذشت 3 ماه از اجرای دستورالعمل در صورت تغییر نرخ تورم بخشی و درخواست خودروسازان در زیان ده بودن تولید به صورت کارشناسی بازبینی ها را در دستورالعمل قیمت گذاری انجام خواهیم داد.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

قرارگیری قطعه سازان در یک دعوای دولتی/ اصلاح قرداد قطعه ساز با خودروساز منوط به اصلاح قیمت خودرو!

بنز هزار چهره!/ از مرسدس بنز E200 های وارد شده به ایران بیشتر بدانید

گشایش ال سی داخلی، راهکار پیشنهادی قطعه سازان برای تامین مواد اولیه

مسئولیت فروش احتمالی حواله خودرو های در رهن ایران خودرو، بر عهده مالک است

سند خودروهای پیش فروش یک ساله در رهن خودروساز خواهد بود

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!