اثرگذاری غیر مستقیم افزایش قیمت قطعات خودرو بر تعرفه تعمیرگاه ها

به گفته رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو، افزایش قیمت قطعات مستقیما موجب افزایش تعرفه تعمیرگاه ها نشده اما می تواند تأثیرات غیرمستقیمی داشته باشد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

علیرضا نیک آیین رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو بیان کرد: با توجه به اینکه قیمت قطعات خودرو در هر سال ممکن است چندین بار دچار نوسان و افزایش قیمت شود اما تعرفه تعمیرگاه ها در هر سال یک بار تغییر می کند، می‌توان گفت افزایش قیمت قطعات مستقیما موجب افزایش تعرفه تعمیرگاه ها نشده اما می تواند تأثیرات غیرمستقیمی داشته باشد. افزایش قیمت خودرو نیز به همین ترتیب می تواند بر افزایش قیمت قطعات و در نتیجه نرخ تعرفه تعمیرگاه ها نیز مؤثر باشد.

وی درباره تأثیر کمبود برخی قطعات خودرو بر فعالیت تعمیرکاران گفت: تعمیرکاران در مورد قطعات اتومبیل های سواری مشکلی ندارند و کمبودی در بازار وجود ندارد اما بیشترین مشکل در خصوص خودروهای کار است که تعمیرکاران تمام سعی خود را برای به‌کارگیری قطعه موردنظر در خودروهای سنگین می کنند تا بدون فعالیت نمانند.

رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو اشاره کرد: فعالیت تعمیرکاران در ماه های گذشته به دلیل کرونا، کاهش سفرها و رفت و آمد مردم با رکود مواجهه شد اما علی رغم رونق نسبی آن در ماه های اخیر، در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته رضایت بخش نیست.

نیک آیین درباره تعمیر رایگان خودروهای کادر درمان که از ابتدای سال آغاز شده بود تصریح کرد: در حال حاضر این خدمات به این دلیل که نیازی به تعمیر خودروهای بیمارستان و پرسنل آن احساس نمی شد متوقف شده اما صنف تعمیرکاران آماده ارائه هر گونه خدمات به مردم از جمله کادر درمان برای حفظ آرامش و برقراری وضعیت مطلوب در کشور است.

انتهای پیام/ منبع: خبر خودرو

دانستنی هایی در مورد شمع و وایر

خودروها حرف می زنند!/ چگونه از طریق صدا، روغن ریزی و چراغ‎های هشدار به ایراد خودرو پی ببریم؟

روانکارهای حیاتی/ دانستنی هایی در مورد روغن موتور و ضدیخ

چه زمانی عمر باتری خودرو به پایان می رسد؟/ آشنایی با روش های جلوگیری از خراب شدن زودهنگام باتری خودرو

نکات رانندگی با خودرو های توربوشارژ

آبی روی آتش!/ هنگام جوش آوردن خودرو چه کار کنیم؟

بازار لوازم یدکی با کمبود مواجه نیست

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!