جدیدترین قابلیت محصولات ب ام و/ تنظیم دمای کابین قبل از ورود به خودرو

یکی از جدیدترین امکاناتی که به محصولات ب ‌ام ‌و اضافه شده، Remote Engine Start یا استارت موتور از راه دور نام دارد.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

خودروهای روز دنیا از تکنولوژی‌ها و امکانات متعددی بهره می‌برند، با ابداع ایده‌ها و فناوری‌های نوین هم مدام بر تعداد آنها افزوده می‌شود. یکی از جدیدترین امکاناتی که به محصولات ب ‌ام ‌و اضافه شده، Remote Engine Start یا استارت موتور از راه دور نام دارد.

این قابلیت جالب در برخی از مدل‌ها که به نسخه 7.0 از سیستم عامل iDrive مجهز بوده و امکان آپدیت از راه دور را داشته باشند، در دسترس خواهد بود. فیس‌لیفت سری 5 که همین چند هفته پیش معرفی شد، M5 و M5 Competition جدید و همچنین اعضای خانواده سری 4، از جمله مدل‌های مجهز به نسخه 7.0 از سیستم عامل iDrive هستند.

محصولات ب ام و (3)

قابلیت استارت موتور از راه دور همانگونه که از نامش مشخص است، به مالک خودرو اجازه می‌دهد از هر مکانی و به وسیله اپلیکیشن اختصاصی ConnectedDrive بتواند موتور خودرو را تا 15 دقیقه قبل از ورود به داخل کابین روشن کند. با روشن شدن موتور امکان استفاده از سیستم تهویه مطبوع و تنظیم دمای بهینه کابین برای مالک فراهم می‌شود.

محصولات ب ام و (4)

به گفته ب‌ام‌و، علاوه‌ بر اپلیکیشن مذکور می‌توان از طریق سوئیچ خودرو نیز موتور را روشن کرد. البته این اتفاق زمانی رخ می‌دهد که فاصله سوئیچ با خودرو حداکثر 70 متر باشد. چنانچه مدلی دارای آپشن‌هایی از قبیل صندلی گرم و سرد شونده و یا گرم‌کن فرمان باشد، این آپشن‌ها نیز از راه دور قابل مدیریت خواهند بود.

ب ام و ایکس 6

سیستم جدید باواریایی‌ها اگرچه پیچیده نیست، اما در روزهای خیلی سرد یا خیلی گرم می‌تواند بسیار سودمند باشد؛ کافی است تصور کنید در یک صبح سرد زمستانی یا یک روز داغ تابستانی، وقتی در را باز کرده و پشت فرمان می‌نشینید، خبری از سرما یا حرارت بالای صندلی‌ها نبوده و دمای کابین پیش از ورود شما روی درجه دلخواه تنظیم شده است!

محصولات ب ام و (5)

گزارش خودرو

تعمیرگاه تخصصی خودروهای آلمانی

نکته جالب اینکه چنانچه مدلی بدون سیستم استارت موتور از راه دور به دست مشتری برسد، در صورت تجهیز به قابلیت آپدیت نرم‌افزاری و اتصال به مارکت ConnectedDrive Store وی خواهد توانست آن را سفارش دهد. برخی از مدل‌هایی که به قابلیت آپدیت نرم‌افزاری از راه دور مجهز هستند عبارتند از:

320i، 330i و M340i تولید شده از جولای 2019 به بعد

تمامی اعضای سری 4 کوپه تولید شده از جولای 2020 به بعد

520i و 530i تولید شده از جولای 2020 به بعد

740i، 740Li، 840i و Z4 تولید شده از جولای 2019 به بعد

X5 xDrive40i و X6 xDrive40i تولید شده از آگوست 2019 به بعد

شایان ذکر است پیش‌تر تسلا قابلیت مشابهی را ارایه کرده؛ دارندگان محصولات این کمپانی می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن اختصاصی، از راه دور نسبت به یخ‌زدایی شیشه‌ها و یا تنظیم دمای کابین اقدام کنند.

انتهای پیام/ منبع: دیجیاتو

رونمایی از جلوپنجره خودرو الکتریکی iNext ب ام و

معرفی ب ام و X7 Dark shadow

رانندگی خودران سطح 4 به زودی در آلمان قانونی می شود

سربازان تابستان!/ در بازار خودروهای دست دوم ب ام و Z4 بخریم یا پورشه باکستر ؟

بازار خودرو استرالیا میدان رقابت خودروسازان آلمانی

ایساکو KTL تعمیرگاه تخصصی بهنام آمیکو مدیران خودرو

جک کرمان موتور

نظر شما !!