اعلام همکاری شرکت راه آهن آمتراک و خودروسازان آمریکایی با دولت جو بایدن

بعد از پیروزی جو بایدن در انتخابات رئیس جمهوری آمریکا، شرکت راه آهن آمتراک و خودروسازان آمریکایی روز شنبه متعهد شدند که با دولت وی همکاری کنند.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در حالی که جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا، اعلام کرده است که قصد دارد شبکه حمل و نقل این کشور و استفاده از وسایل نقلیه سبز را تقویت کند، شرکت راه آهن آمتراک و خودروسازان آمریکایی روز شنبه متعهد شدند که با دولت وی همکاری کنند.

بیل فلین، مدیرعامل آمتراک، گفت: برای به حرکت در آوردن چرخ اقتصاد و کمک به آمتراک و کارمندان ما در این شرایط بی سابقه، کنگره اکنون باید در زمینه کمک های مالی کرونایی اقدام کند.

ماه گذشته فلین به کنگره اعلام کرد که آمتراک پیش بینی می کند درآمد این شرکت در سال ۲۰۲۱ بیش از ۷۰ درصد نسبت به قبل از شیوع ویروس کرونا کاهش یابد.

بر اساس این گزارش، این شرکت در حال بررسی تعدیل نیروی گسترده بوده و گفته است که به مبلغ ۲٫۹ میلیارد دلار حمایت اضافی دولت ایالات متحده نیاز دارد.

فلین همچنین تاکید کرد که آمتراک مشتاقانه منتظر همکاری با بایدن است. سال های زیادی است که جو بایدن مسافر شرکت آمتراک بوده به طوری که یک ایستگاه قطار در ویلمینگتون در ایالت دلاویر در زادگاه وی به نام او ثبت شده است.

خودروسازان آمریکایی نیز متعهد شدند که با بایدن همکاری نزدیکی داشته باشند. وی در تبلیغات انتخاباتی خود وعده داده بود که میلیاردها دلار صرف افزودن ۵۰۰ هزار ایستگاه شارژ خودروهای الکتریکی کرده و بودجه تحقیقات درباره باتری این خودرو ها را تامین کند.

وی همچنین وعده داده است که بازپرداخت کامل اعتبار مالیاتی ۷۵۰۰ دلار برای خریداران خودروهای برقی شرکت تسلا و جنرال موتورز،‌ که منقضی شده بود را دوباره به جریان خواهد انداخت.

انتهای پیام/ منبع: تسنیم

بازگشت سرباز!/ معرفی کامل جی ام سی هامر EV مدل 2021

چینی ها کپی کوروت C1 را هم زدند!

مدیرعامل نیکولا موتور از سمت خود کناره گیری کرد

بیل گیتس با تقدیر از فورد و جنرال موتورز، نامی از تسلا نیاورد!

اولین خودرو الکتریکی کادیلاک معرفی شد

وارلاک، هیولای تازه وارد خانواده رام 1500

لاماری ایلیا ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!