پایگاه خبری رسمی خودرو و صنایع وابسته
شماره مجوز ۸۲۱۸۶ از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

سایپا

افزايش توليد خودرو با اجرايي شدن بسته جهش تولید صنعت خودرو/ حذف بخشي از مشكلات قطعه سازان در همكاري با سايپا

مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، نحوه اجرای بسته جهش تولید صنعت خودرو و قطعه سازی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی می گذراند را بررسی کردند. در این جلسه قرار شد پيشنهادهاي مطرح شده از سوي […]

سبحان قالیباف
یکشنبه - ۲ آذر ۱۳۹۹

مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو، نحوه اجرای بسته جهش تولید صنعت خودرو و قطعه سازی که در وزارت صنعت، معدن و تجارت مراحل پایانی می گذراند را بررسی کردند. در این جلسه قرار شد پيشنهادهاي مطرح شده از سوي طرفين برای افزايش توليد خودرو و كاهش التهاب هاي بازار، در نشست هاي تخصصي ارزيابي شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

در این نشست مشترك، سیدجواد سلیمانی، مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا با اشاره به طراحی و تدوین بسته جهش تولید صنعت خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت كه مراحل پاياني خود را طي مي كند، گفت: گروه خودروسازي سايپا مكلف شده است كه در شش ماهه نخست اجراي طرح ياد شده 330 هزار دستگاه انواع خودرو توليد كند و در شش ماهه دوم اجراي طرح جهش تولید صنعت خودرو افزايش 10 درصدي توليد هدف گذاري شده است.

وی ادامه داد: قطعا هدف گذاري صورت گرفته براي افزايش توليد با همراهی و همکاری قطعه سازان کشور محقق خواهد شد، به همین منظور، در جلسات و نشست هاي تخصصي بايستي تمام چالش ها و خواسته هاي طرفين مطرح شود تا در زمان اجراي طرح جهش تولید صنعت خودرو آمادگي هاي لازم وجود داشته باشد.

در اين جلسه، انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو مشكلات و چالش هاي خود را با مديرعامل گروه خودروسازي سايپا در ميان گذاشتند و قرار شد در نشست هاي تخصصي تمام موارد مطرح شده و خواسته هاي قطعه سازان مورد بررسي دقيق قرار گيرد تا سطح همكاري طرفين با هدف افزايش توليد خودرو، تقويت شود.

يكي از موضوعاتي كه در نشست مشترك عنوان شد مبحث تامين نقدينگي و راه هاي تامين آن بود.

اعضاي انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو پيشنهاد دادند در صورتي كه گروه خودروي سايپا مي تواند، اصلاح قراردادها با سرعت انجام شود تا صورت هاي مالي قطعه سازان سودآور شود و با اعتباراتي كه صنعت قطعه سازي نزد بانك ها دارد، حجم نقدينگي افزايش پيدا كند.

در اين ميان طرفين توافق كردند كه سطح همكاري ها به گونه اي افزايش پيدا كند كه توليد هزار و 700 دستگاه خودرو به 2 هزار و 300 دستگاه خودرو برسد.

موضوع ديگري كه در نشست مدیرعامل و مدیران ارشد گروه خودروسازی سایپا در نشست مشترک با اعضای هیات مدیره انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو مطرح شد تامين مواد اوليه از سوي شركت هاي داخلي و استفاده از اعتبار خودروسازان بود.

انتهای پیام/

برگزاری نشست مشترک معاون فرمانده نیروی هوایی ارتش با معاونین و مدیران سایپا/ پیگیری داخلی سازی قطعات خودرویی در همکاری مشترک سایپا و نیروی هوایی ارتش

امداد خودرو های متفرقه تهدیدی برای هموطنان

هماهنگی سایپا و قطعه سازان برای اجرای بسته جهش تولید وزارت صمت/ تشکیل کمیته مشترک سایپا و انجمن صنایع همگن قطعه سازی

قرعه کشی محصولات سایپا برگزار شد

اجرای 81 پروژه مشترك داخلی‌ سازی قطعات با صرفه‌جويي ساليانه 94 ميليون يورو با همكاري نيروهاي مسلح

دیدگاه خود را بنویسید

کیوسک مطبوعاتی