ضرورتی ندارد خودرو با ارز 4200 تومانی وارد شود

به گفته نایب رئیس کمیسیون برنامه و بودجه، ضرورتی ندارد برخی کالاهای وارداتی مانند خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شود و باید این ارز که مبنای محاسبه حقوق ورودی خودرو است، حذف و قیمت آن واقعی شود.

به گزارش پایگاه خبری جوان خودرو

محمد خدابخشی، نایب‌رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در تشریح نشست دیروز این کمیسیون گفت: این نشست با حضور معاونان وزیر اقتصاد و امور دارایی، اکرمی معاون نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور و میراشرفی رئیس‌کل گمرک برای بررسی میزان درآمدهای مالیاتی و اوراق در بودجه ۱۴۰۰ برگزار شد.

وی در تشریح این جلسه گفت که براساس اعلام میراشرفی ۴۲ میلیارد دلار درآمدهای پیش‌بینی‌شده در سال آینده از واردات است که از این میزان ۸ میلیارد دلار برای کالای اساسی و ۳۴ میلیارد دلار کالاهای غیراساسی که عمدتا مواد اولیه تولید هستند، در نظر گرفته شده است. همچنین درباره ریز اقلام مربوط به درآمدهای گمرکی اعلام کرد: ۲ هزار میلیارد تومان با تعرفه ۸۵ درصد و ارز ۴۲۰۰ تومانی برای واردات خودرو در سال آینده پیش‌بینی شده است که مجموعا ۲۲ هزار و ۶۰۰ میلیارد تومان درآمدهای گمرکی در بودجه سال ۱۴۰۰ پیش‌بینی شده است.

وی ادامه داد: نمایندگان نظرات خود را درباره مباحث مالیاتی و اوراق منتشر شده بیان و اعلام کردند، ضرورتی ندارد برخی کالاهای وارداتی مانند موارد مربوط به خودرو با ارز ۴۲۰۰ تومانی وارد شود و باید ارز ۴۲۰۰ تومانی برای خودرو که مبنای محاسبه حقوق ورودی است، حذف و قیمت آن واقعی شود و در صورت انجام این موضوع بیش از ۵ هزار میلیارد تومان منابع جدید از طریق واردات خودرو تامین می‌شود.

انتهای پیام/ منبع: دنیای اقتصاد

آیا طرح واردات خودرو به مناطق آزاد اجرا می شود؟

سانسور سال های تلخ!/ ترکیب بازار خودروهای وارداتی در سال 1399، ((اگر)) خبری از ممنوعیت واردات نبود

ماجرای واردات خودرو در ازای صادرات قطعه در دهه ۷۰ چه بود؟

آیا آزادسازی واردات خودرو منطقی است؟

شکستن انحصار فقط با آزاد کردن واردات نیست

پیش بینی درآمد 2 هزار میلیارد تومانی دولت از واردات خودرو

ایساکو تعمیرگاه تخصصی بهنام کرمان موتور آمیکو مدیران خودرو

نظر شما !!